Jak udekorować stół na komunię, chrzciny, imieniny

Jak udekorować stół na komunię, chrzciny lub imieniny?

Komunia, chrzciny lub imieniny to wyjątkowe okazje, które zasługują na szczególną oprawę. Jednym z ważniejszych elementów dekoracji jest odpowiednio przygotowany stół. Jak go udekorować, aby wyglądał pięknie i był funkcjonalny? Oto kilka porad.

1. Wybierz odpowiedni obrus

Obrus to podstawa każdej dekoracji stołu. Powinien być dostosowany do charakteru imprezy oraz stylu całej aranżacji. Jeśli organizujesz komunię, postaw na biały obrus z delikatnymi aplikacjami lub haftem. Do chrzcin i imienin możesz wybrać bardziej kolorowy obrus – np. w pastelowych barwach lub z motywem roślinnym. Ważne, aby pasował do pozostałych elementów dekoracyjnych.

2. Zastaw stołu

Zastawa stołowa powinna być dopasowana do ilości gości oraz rodzaju serwowanych potraw. Najlepiej sprawdzi się zastawa jednorazowa – nie tylko estetyczna, ale też praktyczna i łatwa w utrzymaniu czystości. Do tego warto dobrać odpowiednie sztućce oraz kieliszki – np. ozdobione delikatnymi aplikacjami lub grawerunkiem.

3. Dodatki dekoracyjne

Dodatki dekoracyjne to istotny element aranżacji stołu na komunię, chrzciny lub imieniny. Możesz postawić na świece, bukieciki kwiatów, ozdobne talerzyki czy ramki ze zdjęciami dziecka albo solenizanta/solenizantki. Wszystko zależy od Twojej inwencji twórczej i gustu.

4. Menu

Menu to ważny element każdej imprezy okolicznościowej – nie tylko informuje gości o serwowanych potrawach, ale też stanowi dodatkową ozdobę stołu. Możesz je umieścić na specjalnym menu-boardzie albo w eleganckim menu-holderze.

5. Prezenty

Na stole powinny się także znaleźć prezenty dla solenizanta/solenizantki lub dla dziecka przystępującego do Pierwszej Komunii Świętej. Możesz je ustawić w specjalnie przygotowanej skrzynce albo po prostu udekorować je piękną bibułką i ozdobnikiem.

6. Utrwalanie chwil

Aby upamiętnić ten szczególny dzień, warto mieć pod ręką aparat fotograficzny albo telefon z dobrym aparatem – aby móc sfotografować najważniejsze momenty spotkania oraz pięknie udekorowany stół.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.