Jak szybko pozbyć się kaca?

kac

Jak szybko pozbyć się kaca?

Często bywa tak, że po świetnej imprezie następnego dnia doskwiera nam kac. Tak niestety zdarza się, gdy spożyjemy za dużą dawkę alkoholu. Do tego uczucie rozbicia, zmęczenia, nudności, wymioty, ból głowy i brzucha.

Znane zjawiska? Jeśli tak, koniecznie przeczytaj, jak szybko pozbyć się tych dolegliwości.

Jak walczyć z kacem?

Zanim spożyjemy pierwszy kieliszek alkoholu, warto mieć na uwadze zapobieganie przykrym następstwom. W tym celu należy zadbać, aby przed pierwszym głębszym zjeść coś sycącego. W sytuacji, gdy brzuch jest pełen, alkohol wolniej zaczyna się wchłaniać. I choć niestety kac jest nieunikniony, to jednak można odwlec go nieco w czasie. Bardzo dobre skutki przynosi suplementacja preparatami z witaminą C oraz B.

Działaj w trakcie imprezy…

Jeśli to tylko możliwe, warto co chwilę przegryzać przekąski. Pod żadnym pozorem nie można dopuszczać się mieszania różnych trunków, np. piwa z winem, czy wódki z szampanem. Jako dodatek do drinków wybieraj zawsze napoje gazowane, a unikaj tych energetyzujących. Każdą dawkę procentów warto popijać dużą ilością płynów. To znacznie spowolni uczucie kaca. Bardzo dobrze wpływa przebywanie w ciągłym ruchu, dlatego bawmy się i tańczmy bez ograniczeń.

… a także tuż po niej!

Gdy tylko powrócimy do domu po szalonej zabawie, koniecznie napijmy się wody z wyciśniętym sokiem z cytryny. Zamiast gorącej kąpieli, która tylko spotęguje uczucie kaca, weźmy zimny prysznic. Dopiero wtedy połóżmy się spać. Podczas każdej pobudki warto popijać niegazowaną, niesmakową wodę. Zapobiegniemy wówczas odwodnieniu organizmu.

Świetne rezultaty przynosi zwykła aspiryna, witamina C oraz tłuste śniadanie. W aptece dostępne są do kupienia specjalne tabletki, które okazują się zbawienne w walce z kacem. W dalszym ciągu należy pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej ilości płynów. Z powodzeniem można włączyć sok pomidorowy, który zawiera mnóstwo potasu, a także lekko słodzoną herbatę. Jako przekąskę wybierajmy orzechy i suszone owoce. Niektórym osobom ulgę przynosi wypicie kwaśnego mleka albo wody z kapusty kiszonej lub ogórków kiszonych. Absolutnie nie stosuj metody „czym się strułeś, tym się lecz” – przedawkowanie alkoholu może nieść za sobą tragiczne skutki.

Jak więc widać, sposobów na kaca jest wiele, wszystko zależy od indywidualnego procesu trawienia każdego organizmu. Choć jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego spożywajmy alkohol z umiarem i rozwagą, aby następnego dnia móc normalnie funkcjonować i nie męczyć się z tak nieprzyjemnymi następstwami alkoholowej imprezy.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.