Jak się wyszczuplić za pomocą kremu?

Jak się wyszczuplić za pomocą kremu?

Jeśli wydaje Ci się, że sposobem na wyszczuplenie swojej sylwetki jest tylko i wyłącznie rygorystyczna dieta, to mylisz się. Od teraz możesz odjąć sobie kilka centymetrów w talii, jeśli zaczniesz używać wyszczuplające kremy.

Kosmetyki wyszczuplające mają to do siebie, że potrafią wysmuklić sylwetkę nawet o kilka centymetrów w ciągu miesiąca. Za pomocą kremu albo balsamu wymodelujesz swoje ciało, ale nie będzie miało to wpływu na wagę. Niestety.

Kosmetyki wyszczuplające

Preparaty o działaniu wysmuklającym działają dwuetapowo. Najpierw przyspieszają metabolizm i blokują ponowne wnikanie go do komórek tłuszczowych, co w rezultacie sprawia, że tkanka tłuszczowa ulega szybszemu spalaniu. Ponadto, regularne wmasowywanie kremów czy balsamów poprawia krążenie krwi i zapobiega zastojom płynów. Gdy pozbędziesz się obrzęków, zmniejszy się również obwód w talii czy udach. Niestety, działanie tych preparatów jest krótkotrwałe. Wraz z zaprzestaniem stosowania i zmniejszeniu ilości ruchu, obwód w talii ulegnie zwiększeniu.

Istota działania

W kosmetykach wyszczuplających zawarte są wyciągi roślinne o działaniu wysmuklającym. Są to ekstrakty z kawy, herbaty, guarany, alg morskich czy geranium. Większość z nich jest chroniona tajemnicą, ale mimo że niektóre nazwy brzmią bardzo obco, to w istocie zawierają mieszanki dobrze znanych nam wyciągów roślinnych.

W domowych warunkach

Możesz kupić gotowe kosmetyki wyszczuplające, np. z Nivei, Body Expert, czy Kolastyny albo wykonać je w domu sama. W tym celu przygotuj sobie 2-3 łyżki grubo zmielonej kawy, którą zalejesz niewielką ilością wrzątku. Należy wlać tylko tyle wody, aby przykryć fusy. Następnie odczekaj chwilę, aż kawa dobrze się zaparzy. Fusy wymieszaj z gęstym żelem pod prysznic. Najlepsze są pomarańczowe, waniliowe czy cynamonowe. Ich aromat świetnie współgra z zapachem świeżo zaparzonej kawy. Tak przygotowaną mieszanką nacieraj ciało, wykonując koliste, energiczne ruchy od dołu ku górze. Na koniec spłucz ciało i wetrzyj ulubiony balsam nawilżający.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.