Jak się ogolić do ginekologa

Jak się ogolić do ginekologa?

Jak się ogolić do ginekologa

Jak się ogolić do ginekologa?

 

Wybierając się do ginekologa często nie wiemy jak przygotować się do takiej wizyty. Młode dziewczyny, które mają przed sobą pierwszą wizytę u ginekologa stresują się i krępują. Między innymi jednym z ich problemów jest golenie miejsc intymnych.

Golenie miejsc intymnych nie jest wcale proste. Przede wszystkim musimy pamiętać, że są to miejsca wyjątkowo delikatne, wrażliwe i łatwo je podrażnić. Trzeba również uważać, aby nie skaleczyć się podczas golenia. Jednak stosując się do kilku wskazówek na pewno sobie poradzisz.

1. Włosy należy golić zawsze na mokro! Ciepła woda sprawi, że skóra stanie się bardziej miękka, dzięki czemu unikniesz skaleczeń i podrażnień.

2. W miejscu, w którym chcesz pozbyć się włosków nałóż krem do golenia lub piankę.

3. Włosy w miejscach intymnych powinnaś golić zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Golenie pod włos może podrażniać skórę!

4. Do golenia stref intymnych wybierz maszynkę z podwójnym ostrzem (lub więcej), dzięki temu wystarczy, że raz przejedziesz maszynką po skórze i nie będziesz musiała powtarzać tej czynności, co mogłoby podrażniać.

5. Pamiętaj, aby maszynka była ostra, gdy golisz włoski tępą maszynką musisz mocniej dociskać ją do skóry, przez co możesz się skaleczyć.

6. Po depilacji koniecznie nałóż na skórę kojący żel aloesowy, który schłodzi skórę i zapobiegnie zaczerwienieniom, podrażnieniom.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.