Jak przygotować się do pieszej wędrówki?

Jak przygotować się do pieszej wędrówki?

Jak przygotować się do pieszej wędrówki?

Lato to czas, który sprzyja pieszym wędrówkom. Jest to doskonała forma aktywności podczas, której możemy nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale też zobaczyć ciekawe miejsca i podziwiać piękno przyrody. Zanim jednak wybierzemy się na pieszą wycieczkę, zastanówmy się, co musimy zabrać ze sobą.

 

Obowiązkowa podczas takiej wyprawy jest woda mineralna. Szczególnie jeśli wybieramy się w miejsca, gdzie nie będzie możliwości uzupełnienia zapasów wody w organizmie.

Oczywiście równie ważne w trasie jest pożywienie. Zabieramy tyle jedzenia, ile uważamy, że potrzebujemy. Zwracamy też uwagę na to, jak długo ma trwać wyprawa. Zawsze lepiej mieć coś w zapasie.

Następnie pamiętamy o podręcznej apteczce. Wiadomo, że nigdy nie możemy być pewni co spotka nas w trasie. Warto więc  mieć przy sobie plaster w razie skaleczenia, bandaż i środek przeciwbólowy.

Bardzo przydatny będzie też zegarek oraz telefon. Zegarek pozwoli nam odpowiednio rozplanować czas wycieczki, tak, aby przed zmrokiem bezpiecznie dotrzeć do domu czy miejsca, w którym chcemy się zatrzymać. Z kolei telefon jest niezbędny, gdy np. będziemy potrzebować pomocy w przypadku skręcenia kostki czy innej kontuzji jaka może się przytrafić w drodze. Telefon to również kontakt z naszymi bliskimi, którzy nie będą musieli się o nas martwić, dlatego pamiętaj by przed wyprawą naładować baterię telefonu.

Zawsze zabieramy ze sobą mapę. Nieważne czy jest to trasa, którą pokonywaliśmy już kilkakrotnie i wydaje nam się, że znamy ją jak własną kieszeń. Mapa zawsze może się przydać.

Dobrze jest też wziąć ze sobą jakieś pieniądze. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą się nam one przydać.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.