Jak oduczyć psa sikania w domu

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Jak oduczyć psa sikania w domu?

Jak oduczyć psa sikania w domu?

 

Co robić, kiedy nasz pupil zamiast załatwiać swoje potrzeby na spacerze robi to w domu? Jedno jest pewno, pod żadnym pozorem nie krzycz na psa, ani nie reaguj nerwowo, pies i tak nie zrozumie, dlaczego nie może sikać, kiedy akurat mu się chce. Jest to najgorsza z metod. Efekt będzie taki, że pies zacznie się ciebie bać i przestanie sikać przy tobie, ale nie oznacza to, że przestanie sikać w różnych miejscach w domu. Musisz też wiedzieć, że sikanie psa może oznaczać jego chorobę.

Nie karz psa za sikanie!

Nie karć psa, gdy już zdarzy mu się załatwić w domu. Niektórzy przeganiają psa z miejsca w którym nasikał, pokazują mu kałużę i głośno krzyczą, ale takie postępowanie na pewno nic nie da. Jak więc poradzić sobie z pupilem, który sika gdzie popadnie?

Jak nauczyć psa sikania na spacerze?

Musisz po prostu nauczyć psa, że powinien sikać na podwórku, kiedy wychodzi na spacer. Dobrze jest więc nagrodzić psa, który załatwi się na zewnątrz, pochwal wtedy psa, pogłaszcz i daj mu ulubiony przysmak. Zwierzę na pewno zapamięta, że sikając na polu, robi dobrze, że podoba się to jego panu i powoli przyzwyczai się do tego. Jeśli rzadko wychodzisz z psem na spacery, sikanie psa w domu może wynikać z infekcji dróg moczowych. W takim przypadku koniecznie odwiedź weterynarza.

Czułe powitania

Często zdarza się również, że pies, który np. cieszy się przy witaniu ze swoim panem popuszcza siku. Wówczas trzeba się witać z naszym ulubieńcem mniej wylewnie. Jeżeli pies sika w domu z powodu stresu, powinieneś zapewnić mu więcej aktywności fizycznej, która pozwoli mu się wyładować.

3.1/5 - (8 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.