Jak odstraszyć gołębie?

Wszyscy kochamy zwierzęta, także gołębie, które widzimy spacerując parkową alejką. Kiedy jednak te urocze ptaki zaczynają wchodzić na nasze terytorium, np. robiąc sobie mieszkanko na naszych balkonach i parapetach, to zaczyna się problemem. Gołębie poza tym, że zostawiają niemiłe niespodzianki w postaci odchodów, potrafią też być bardzo głośne i skutecznie utrudniać życie mieszkańców. Jak pozbyć się ptaków z balkonu i parapetów, oczywiście nie wyrządzając im przy tym krzywdy, oto kilka sposobów:

  • Po pierwsze pamiętaj, że jeśli dokarmiasz ptaki, to będą z pewnością wracać na to miejsce. Niestety gołębie szybko przyzwyczają się, że w tym miejscu mogą znaleźć pokarm i ciężko będzie ci się ich pozbyć! Tak więc po pierwsze – koniec z dokarmianiem gołębi!
  • Następny sposób, to wstawienie siatki, podobnej jak siatka ogrodowa, która uniemożliwi ptakom siadanie na balkonie czy parapetach. Niestety nie na wszystkich balkonach ta metoda się sprawdzi.
  • Dobrym i łatwym pomysłem jest powieszenie na balkonie płyty CD, która odbijając światło będzie odstraszać ptaki.
  • Można również wywiesić na balkonie kolorowe flagi lub szmatki, które wydają się gołębiom niebezpieczne i dlatego trzymają się raczej z dala od takich miejsc.
  • Niektórzy stosują także atrapy – takie jak wypchane drapieżne ptaki lub gumowe węże. Gołębie widząc już z daleka np. sztuczną sowę będą uciekać jak najdalej.

 

Jak odstraszyć gołębie – wideo porady

Zobacz jak odstraszyć naszych skrzydlatych przyjaciół od drzew i krzewów na działce

 

Sprawdź jak działa słoneczny odstraszacz gołębi

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.