Jak dobrać dżinsy do figury?

Niewłaściwie dobrany fason spodni potrafi zniekształcić całą sylwetkę. Wybierając więc dżinsy, powinnyśmy dokładnie przyjrzeć się, jak na nas leżą, a zwłaszcza jak wygląda w nich nasza pupa.

Warto poznać kilka wskazówek, które pomogą uniknąć wpadki.

Dżinsy dla kobiet o szerokich biodrach

Kobiety o szerokich biodrach, typowych dla figury „gruszki”, oraz płaskich pośladkach powinny wybierać dżinsy w ciemnym kolorze i z prostymi nogawkami.

Dzięki temu nogi będą wyglądały nie tylko na dłuższe, ale i na szczuplejsze. Istotne są kieszenie – powinny być mniejsze i krótsze, przez co pośladki optycznie zaokrąglą się i podniosą. Efekt pełniejszych pośladków spotęgują także przeszycia na kieszeniach – ważne by były trójkątne i kontrastowe. Dla podkreślenia talii panie o tej figurze powinny założyć cienki pasek.

Dżinsy dla kobiet o prostokątnej figurze

Panie o sylwetce typu „prostokąt” mają równą szerokość w ramionach, pasie i biodrach, a także brak zaznaczonej talii.

Wybierając dżinsy, powinny unikać zbyt obcisłych, ponieważ podkreślą wszystkie swoje niedoskonałości. Nieco luźniejsze spodnie wciąż będą blisko ciała, jednak ładniej wyeksponują naturalne krągłości. Pupa nie będzie w nich ponadto spłaszczona. Talię uwydatnią wyższy stan i pasek. Dla podkreślenia szczupłych łydek i delikatnych kostek warto podwinąć nogawki i włożyć szpilki.

Dżinsy dla kobiet o figurze jabłka

Typowe „jabłuszka” mają brak wyraźnej talii i sporą pupę.

Panie o tej figurze powinny unikać zbyt głębokich i nisko naszytych kieszeni. Przez to ich pupa wyglądać będzie na jeszcze większą. Ponadto dodatkowych fałdek przybędzie, jeśli spodnie będą miały przeszycia kieszeni na linii pupa-uda. Dżinsy nie powinny mieć także przetarć, gdyż optycznie podkreślą to, co powinno zostać zatuszowane. Aby pupa uzyskała doskonały krągły kształt, kieszenie powinny być naszyte wyżej i bliżej siebie, a także powinny być gładkie. Pośladki w odpowiednim ładzie utrzyma trochę sterczu dodanego do dżinsu. Kolor spodni powinien być jednolity, dzięki czemu nogi wraz z pośladkami będą wyglądały smuklej, a biodra zgrabniej i mniej masywnie. Efekt ten wzmocnią również rozszerzające się nogawki.

Dżinsy dla kobiet o figurze gruszki

Zgrabne „gruszki” powinny wystrzegać się biodrówek, które uwidocznią po bokach wałeczki. Dodatkowo zbyt nisko naszyte i za duże kieszenie sprawią, że cała sylwetka zatraci odpowiednie proporcje, a pupa będzie wyglądać jakby była niżej niż w rzeczywistości. Pośladki można optycznie podnieść, zakładając proste dżinsy z wysokim stanem. Taki fason spodnie dodatkowo podkreśli talię. Ważne są również kieszenie, które powinny być naszyte blisko siebie. Dzięki temu pupa stanie się optycznie węższa i bardziej kształtna.

spodnie

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.