Jak czyścić kabinę prysznicową

Jak czyścić kabinę prysznicową?

Kabina prysznicowa jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Jest to miejsce, w którym można się zrelaksować i odprężyć po długim dniu. Aby utrzymać je w dobrym stanie, ważne jest, aby regularnie je czyścić. Poniżej przedstawiono kilka prostych porad dotyczących czyszczenia kabiny prysznicowej.

1. Usuwanie osadu

Aby usunąć osad z kabiny prysznicowej, należy użyć mieszanki sody oczyszczonej i octu. Mieszaninę należy rozprowadzić na powierzchniach kabiny i pozostawić na kilka minut, aby składniki mogły działać. Następnie należy spłukać całość letnią wodą i dokładnie wypolerować powierzchnie szmatką lub gąbką. W ten sposób osad zostanie usunięty.

2. Czyszczenie ramek

Ramki kabiny prysznicowej są bardzo podatne na brud i osady. Aby je wyczyścić, należy użyć mieszaniny sody oczyszczonej i octu lub specjalnego środka do czyszczenia ram. Następnie trzeba dokładnie spłukać ramki letnią wodą i wypolerować je miękkim ręcznikiem lub gąbką.

3. Czyszczenie drzwi

Drzwi kabiny prysznicowej szybko się brudzą i tracą swój blask. Aby je odnowić, należy umyć je letnią wodą z dodatkiem mydła lub specjalnego środka do czyszczenia szyb. Następnie trzeba dokładnie spłukać drzwi letnią wodą i wypolerować je miękkim ręcznikiem lub gąbką.

4. Czyszczenie brodzików

Brodzik jest jednym z najbardziej podatnych na brud elementów kabiny prysznicowej. Aby go wyczyścić, należy umyć go letnią wodą z dodatkiem mydła lub specjalnego środka do czyszczenia brodzików. Nastepnie trzeba dokładnie spłukać brodzik letnią wod

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.