Wyeliminuj żylaki z tymi naturalnymi naparami

Żylaki to ostrzeżenie, jakie daje ciało o problemach z krążeniem krwi.

Żylaki to duży problem estetyczny, głównie dla kobiet, który ma wpływ na ich pewność siebie i poczucie własnej wartości. Rozszerzone żyły, które zmieniają kolor na fioletowy, mogą występować w różnych częściach ciała, jednak najbardziej popularne są na nogach.

Poniżej prezentujemy serię roślin, których napary pomogą wyeliminować żylaki:

– orzechy laskowe – napar z orzechów laskowych oprócz żylaków, pomaga też zmniejszyć retencję płynów, reguluje poziom cholesterolu we krwi, zwalcza osteoporozę i wspomaga pracę jelit.

– oczar wirginijski – roślina ta jest popularna ze względu na jej wysoką skuteczność jeśli chodzi o zapobieganie i łagodzenie dyskomfortu związanego z żylakami. Likwiduje też hemoroidy i biegunkę ze względu na swoje właściwości ściągające. Należy gotować suszone liście przez 3 minuty, wyłączyć ogień i odstawić.

– kora dębu – ma właściwości łagodzące problemy z krążeniem, przynosi korzyści takie jak poprawa krążenia krwi i zmniejsza rozszerzenie żył, które jest przyczyną żylaków.
Włóż to wrzątku suszoną korę dębu i gotuj przez 3 minuty, wyłącz ogień i pozostaw na kolejne 3 minuty.

– cyprys – jest bogaty we właściwości ściągające, wykorzystywany jest od czasów starożytnych w celu poprawy krążenia krwi, a także zmniejsza retencję płynów i zwiększa pocenie się, dzięki czemu są one usuwane z organizmu.

Doskonałym środkiem na leczenie żylaków jest też mieszanka aloesu, marchwi i octu jabłkowego.

Hemoroidy również mogą być leczone tymi środkami, ponieważ one również uważane są za rodzaj żylaków.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.