Wyeliminuj żylaki z tymi naturalnymi naparami

Żylaki to ostrzeżenie, jakie daje ciało o problemach z krążeniem krwi.

Żylaki to duży problem estetyczny, głównie dla kobiet, który ma wpływ na ich pewność siebie i poczucie własnej wartości. Rozszerzone żyły, które zmieniają kolor na fioletowy, mogą występować w różnych częściach ciała, jednak najbardziej popularne są na nogach.

Poniżej prezentujemy serię roślin, których napary pomogą wyeliminować żylaki:

– orzechy laskowe – napar z orzechów laskowych oprócz żylaków, pomaga też zmniejszyć retencję płynów, reguluje poziom cholesterolu we krwi, zwalcza osteoporozę i wspomaga pracę jelit.

– oczar wirginijski – roślina ta jest popularna ze względu na jej wysoką skuteczność jeśli chodzi o zapobieganie i łagodzenie dyskomfortu związanego z żylakami. Likwiduje też hemoroidy i biegunkę ze względu na swoje właściwości ściągające. Należy gotować suszone liście przez 3 minuty, wyłączyć ogień i odstawić.

– kora dębu – ma właściwości łagodzące problemy z krążeniem, przynosi korzyści takie jak poprawa krążenia krwi i zmniejsza rozszerzenie żył, które jest przyczyną żylaków.
Włóż to wrzątku suszoną korę dębu i gotuj przez 3 minuty, wyłącz ogień i pozostaw na kolejne 3 minuty.

– cyprys – jest bogaty we właściwości ściągające, wykorzystywany jest od czasów starożytnych w celu poprawy krążenia krwi, a także zmniejsza retencję płynów i zwiększa pocenie się, dzięki czemu są one usuwane z organizmu.

Doskonałym środkiem na leczenie żylaków jest też mieszanka aloesu, marchwi i octu jabłkowego.

Hemoroidy również mogą być leczone tymi środkami, ponieważ one również uważane są za rodzaj żylaków.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.