Choroba lokomocyjna – proste sposoby na nią

Choroba lokomocyjna – co to jest?

Choroba lokomocyjna, znana również jako choroba podróży, to stan niestrawności i zawrotów głowy wywołanych przez długotrwałe podróżowanie. Objawy tego stanu są często mylone z chorobą morską, ale są one odmienne. Choroba lokomocyjna może wystąpić po podróży samochodem, pociągiem, samolotem lub statkiem.

Objawy choroby lokomocyjnej

Objawy choroby lokomocyjnej obejmują: nudności, wymioty, bóle głowy, zawroty głowy, osłabienie i zmęczenie. Może również wystąpić uczucie dezorientacji i braku koordynacji między oczami a ciałem. Objawy te mogą trwać od kilku minut do kilku godzin po zakończeniu podróży.

Przyczyny choroby lokomocyjnej

Naukowcy nadal badają przyczyny choroby lokomocyjnej. Wiadomo jednak, że objawy te są spowodowane ruchami ciała w trakcie podróżowania. Ruch ten może powodować rozbieżności między informacjami o ruchu przekazywanymi przez oczy a informacjami o ruchu przekazywanymi przez narządy wewnętrzne.

Jak sobie radzić z chorobą lokomocyjną?

Istnieje kilka prostych sposobów na radzenie sobie z chorobą lokomocyjną:

1. Unikaj spożywania duże ilości pokarmu i napojów alkoholowych.

Spożywanie duże ilości pokarmu i napojów alkoholowych może nasilać objawy choroby lokomocyjnej. Zaleca się unikanie tych produktów w trakcie podróżowania.

2. Pij dużo wody.

Picie dużej ilości wody może pomóc utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia organizmu i zmniejszyć objawy choroby lokomocyjnej.

3. Przygotuj się do podróży.

Przed rozpoczęciem podróży warto się dobrze przygotować – upewnić się, że masz odpowiedni sen i świeże jedzenie oraz łatwo dostepny lek na uspokojenie nerwów jeśli bardzo się boisz lotu/podrózy samochodem itp..

4. Utrzymuj regularny ruch.

W trakcie długich podróży warto robić regularne przerwy na krótkie spacery i ćwiczenia aby utrzymać krew w ruchu i poprawić koncentracje oraz samopoczucie.

5. Utrzymuj głowę prosto.

Podczas podróżowania warto utrzymywać głowę prosto tak aby uniknac obracania jej na boki co moze nasilic objawy choroby lokomocyjnej.

Chociaż istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z chorobą lokomocyjną, najlepszym sposobem jest unikanie sytuacji, które mogłaby jeszcze bardziej nasilić objawy tego stanu – czyli unikanie długich podrózy samochodem/samolotem/statkiem itp.. Jezeli jednak musisz sie tam udac to postaraj sie skupic na swoim oddechu i relaksacyjnych technikach medytacyjnych abys mogl bezpiecznie dotrc do celu swojej podrozy.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.