Minimalizm we wnętrzach

Minimalizm niewątpliwie staje się obecnie jednym z ciekawszych stylów w aranżacji wnętrz i przestrzeni dookoła człowieka. Skupia w sobie funkcjonalność przestrzeni i ich prostotę, jednak często właśnie z tego względu uznawany jest przez przeciwników za nudny i jałowy. Nic bardziej mylnego!

Jeżeli dekoracje w stylu minimalistycznym przygotowane zostaną z głową, minimalizm stanie się niewątpliwym atutem każdego z pomieszczeń i będzie cieszył nie tylko oko, ale stanie się niezwykle funkcjonalnym atutem.

Postaw na funkcjonalność

Minimalistyczna sypialnia

Minimalistyczna sypialnia.

Wnętrza w stylu minimalistycznym, jak już wspomnieliśmy, to wnętrza funkcjonalne i użyteczne. Aranżując je, wybieraj więc takie dodatki czy elementy wypełniające przestrzeń, które będą miały jakąś funkcję, które w jakiś sposób przydadzą się w danym pomieszczeniu. Niech będą raczej proste, z naturalnych materiałów, w stonowanych kolorach.

Pomyśl o dodatkach

Minimalizm w pomieszczeniach wcale nie musi oznaczać, że musisz zupełnie zrezygnować z dodatków. Wręcz przeciwnie! Surowe wnętrze możesz nieco ożywić, wybierając przedmioty używane na co dzień w ciekawych kształtach, nietypowych i przyciągających wzrok, lub w kontrastowych kolorach. Jeżeli więc całe pomieszczenie zaaranżujesz w beżach i szarościach, wybieraj kontrastowe akcenty, takie jak np. intensywnie fioletowa lampa, czerwony dywan czy pomarańczowy albo różowy fotel. Nie przesadzaj jednak z ilością kolorystycznych akcentów – jeden, maksymalnie dwa przedmioty w przyciągających uwagę kolorach (w zależności od ich gabarytów) w zupełności wystarczą.

Spokojny, prosty, a zarazem funkcjonalny styl minimalistyczny sprzyja wyciszeniu i zdobywaniu wewnętrznej harmonii, ale wcale nie jest nudny.

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Kuchnia w stylu minimalistycznym.

Salon w stylu minimalistycznym

Salon w stylu minimalistycznym.

Łazienka w stylu minimalistycznym

Łazienka w stylu minimalistycznym.

Sypialnia w stylu minimalistycznym

Sypialnia w stylu minimalistycznym.

Gabinet w stylu minimalistycznym

Gabinet w stylu minimalistycznym.

Korytarz w stylu minimalistycznym

Korytarz w stylu minimalistycznym.

 

Źródło zdjęć: Pinterest.com

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.