Jak zorganizować Dzień Matki?

26 maja to święto wszystkich Mam. Dla każdego z nas Mama jest kimś wyjątkowym i najwspanialszym na świecie, jednak na co dzień często zapominamy o tym, aby podziękować jej za trud jaki włożyła w nasze wychowanie i opiekę nad nami. Ten dzień jest idealny, aby pokazać naszej Mamie, że jest najukochańszą osobą na świecie i że jesteśmy jej wdzięczni.

Zobacz różne propozycje na ten wyjątkowy dzień, które ucieszą, zaskoczą i wzruszą każdą Mamę.

1. Młodsze dzieci mogą wyrazić swoją miłość i szacunek do Mamy poprzez piękne laurki z życzeniami. Nie zawsze liczą się tutaj zdolności artystyczne dziecka, ważne jest, że obrazki zostały wykonane samodzielnie i kosztowały pociechę trochę pracy. Taki prezent z pewnością sprawi, że w oku mamy zakręci się łezka.

2. Starsze dzieci mogą pomyśleć o czymś, co wymaga większej pracy. Znakomitym pomysłem jest np. przygotowanie uroczystego obiadu. Każda mama, która wróci po ciężkim dniu w pracy z pewnością doceni trud dziecka i z ochotą spróbuje pierwszego obiadu przyrządzonego przez pociechę. Jeśli dziecko nie potrafi jeszcze samodzielnie gotować może poprosić kogoś starszego o pomoc w kuchni.

3. Oczywiście niezawodny prezent to bukiet kwiatów. Nie zawsze musi być to jednak droga wiązanka z kwiaciarni, na którą może być nas po prostu nie stać. W takiej sytuacji doskonałym pomysłem będzie też bukiecik zrobiony z polnych kwiatów, który wzruszy każdą mamę.

4. Wyjątkowi bałaganiarze i lenie z całą pewnością zrobią ogromną przyjemność swojej mamie sprzątając na błysk swój pokój lub nawet cały dom. Nie pozwólmy by w ten wyjątkowy dzień mama musiała zmywać za nas brudne talerze czy zbierać rozrzucone po pokoju ubrania.

5. Pięknym gestem będzie też wyręczenie mamy w codziennych czynnościach takich jak wyrzucenie śmieci, zakupy czy odkurzanie. Być może są to małe rzeczy, ale możemy być pewni, że mama doceni nasze starania.

6. Jeśli w naszej skarbonce mamy troszkę oszczędności oczywiście możemy pokusić się o droższy prezent dla mamy. Ulubione perfumy, albo piękne kolczyki to znakomity pomysł, w końcu nasza mama jest wyjątkowa i chcemy by w tym dniu czuła się jak najlepiej i najpiękniej.

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.