Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi?

Masz problem z dostępem do internetu? Często w takich przypadkach okazuje się, że wystarczy wzmocnić sygnał sieci bezprzewodowej, do czego służą nam anteny WiFi: kierunkowe oraz dookólne.

Wifi-Hotspots

Anteny kierunkowe wyróżniają się tym, że skupiają praktycznie całą moc w jednym, konkretnym kierunku. Przydają się, jeśli modem umieszczony jest z dala od miejsca, w którym przeważnie korzystamy z internetu. Sprawdza się też, gdy używamy internetu radiowego, a dookoła naszego mieszkania jest wiele drzew, budynków czy innych przeszkód, które mogą utrudniać odbiór sygnału.

Anteny dookólne natomiast charakteryzują się tym, że fale rozchodzą się tu równomiernie we wszystkich kierunkach. Przydają się więc osobom, które chcą wzmocnić sygnał internetu bezprzewodowego w całym mieszkaniu. Anteny te sprawdzą się zarówno we wzmocnieniu sygnału access pointa, jak i sygnału karty radiowej.

Anteny kierunkowe lub dookólne mogą wzmocnić siłę sygnału internetowego nawet o kilkadziesiąt procent. Patrząc na ich niewielką cenę, jest to za pewne dobra inwestycja, nad którą warto się zastanowić.

Jak wzmocnić sygnał Wi-Fi – wideo porady

Jak zwiększyć zasięg sieci WiFi

3.5/5 - (4 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.