Jak wyhodować cytrynę?

Wziąć nasionko (pestkę:) ), włożyć do doniczki z wilgotną ziemią, przykryć, podziurkowaną przeźroczystą folią, trzymać w cieple i czekać aż wykiełkuje.W razie potrzeby podlewać, jak wyrośnie z ziemi, zdjąć folię i przenieść do szklarni.

Cytrusy wyhodowane z nasion szybko rosną, ale owocują dopiero po 15-20 latach (w szklarni po 7-10 latach), związane jest to z bardzo długim okresem młodocianym siewek. Rośliny rozmnażane wegetatywnie zaczynają kwitnąć i owocować po 2-3 latach dlatego, że sadzonki zostały pobrane z rośliny, która przeszła już przez okres młodociany.

Roślinom należy stworzyć odpowiednie środowisko do rozwoju czyli odpowiednią temperaturę, dużo światła, w miarę wilgotno, podłoże kwaśne.
W okresie zimowym, gdy roślina przechodzi w stan spoczynku temperatura powinna być niższa – 12-15ºC, w przeciwnym wypadku zaczynają opadać liście.

Drzewko cytrynowe wymaga umiarkowanego podlewanie i częstego zraszania. W okresie intensywnego wzrostu i owocowania koniecznie należy raz w tygodniu nawozić nawozami do cytrusów. Cytryna w związku z dość szybkim wzrostem wymaga dość częstego przesadzania, młode rośliny corocznie starsze rzadziej.

cytryna

5/5 - (3 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.