Jak wygląda egzamin na prawo jazdy według nowych zasad?

Od 19 stycznia 2013 roku został wprowadzony nowy sposób egzaminowania kandydatów na kierowców.

Zmianie uległ egzamin teoretyczny, którego pozytywny wynik dopuszcza do odbycia testu z umiejętności prowadzenia pojazdu.

Łatwo nie będzie…

Tradycyjne dotąd pytania zostały zastąpione filmikami wideo, które przedstawiają symulację zdarzenia, co ma znacznie lepiej odzwierciedlić możliwe sytuacje na drodze.  Na nowy egzamin składa się:

  • 20 pytań multimedialnych.

Pytania te, które mają formę klipów wideo, ukazują rzeczywiste sytuacje na drodze, z którymi zetknąć się może świeżo upieczony kierowca. Na te pytania odpowiadamy TAK albo NIE. Na udzielenie prawidłowej odpowiedzi mamy 15 sekund, na zapoznanie się z materiałem – 20 sekund, na wyświetlenie filmu – 10 sekund.

  • 12 pytań, które zawierają odpowiedzi A, B lub C, na które zdający ma 50 sekund.

W bazie jest kilka tysięcy pytań. Dlatego nie ma fizycznej możliwości, aby wszystkich nauczyć się i odpowiadać na pamięć. Nie ma również szansy na wrócenie się do poprzedniego pytania i ponownego udzielenia odpowiedzi. Ten nowy system zdawania prawa jazdy ma na celu wychwycenie tylko tej grupy zdających, którzy rzeczywiście pojęli i zrozumieli zasady panujące na drodze i zdobytą wiedzę potrafią w praktyczny sposób wykorzystać podczas jazdy.

Oceń

One Response

  1. lucy-maud 21 lipca 2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.