Jak wybierać odzież zimową?

Zima to pora roku, podczas której doskwiera nam śnieg, mróz, wiatr, a także deszcz. Warto wówczas zadbać o to, aby nasza odzież była nie tylko modna, ale również chroniła nas przed niekorzystnymi zjawiskami atmosferycznymi.

Wygodna, ciepła i chroniąca przed śniegiem i deszczem odzież przyda się zarówno na co dzień, jak i do uprawiania sportów zimowych. Należy więc dowiedzieć się, z jakich materiałów powinna być wykonana, aby jak najlepiej spełniała swoje funkcje.

Rodzaje materiałów używanych do produkcji odzieży zimowej 

Obecnie w sklepach możemy znaleźć rozmaite rodzaje kurtek, kombinezonów, spodni, czy bluz, wykonane z najlepszych materiałów, które możemy dobrać w zależności od potrzeb.

Gore-Tex

To materiał spełniający dwie funkcje – z jednej strony chroni nas przed przemoknięciem, z drugiej jest materiałem oddychającym. Najczęściej wykorzystywany jest do szycia odzieży wierzchniej, czyli kurtek, spodni, rękawic oraz obuwia. Przez lata producenci tego materiału próbowali go udoskonalić, stąd dzięki wieloletniej pracy mamy obecnie kilka jego odmian. Gore-tex to materiał bardzo wytrzymały, wiatroszczelny oraz wodoszczelny, a garderoba wykonana z tego materiału objęta jest gwarancją przez cały okres użytkowania.

Polartec

To materiał, którego największym plusem jest to, że szybko wysycha oraz jest bardzo ciepły. Ponadto tkanina ta jest lekka, oddychająca i trwała. Jej poliestrowe włókna są bardzo wytrzymałe i odporne na wycieranie, stąd odzież wykonana z tego materiału zachowuje swoje właściwości przez długi czas użytkowania. Polartec wykorzystuje się przede wszystkim do ocieplania kurtek, czy spodni, a także do szycia bluz oraz akcesoriów takich, jak szaliki i czapki.

Coolmax

To doskonała tkanina do produkcji bielizny termoaktywnej. Wchłania ona wilgoć ze spoconej skóry, a następnie odprowadza ją do dalszych warstw odzieży. Dzięki temu sprawdza się ona idealnie, gdyż nawet przy intensywnym poceniu się skóra pozostaje sucha. Ponadto materiał ten jest szybkoschnący i miły w dotyku.

Aquatex

To grupa tkanin, które są jednocześnie wiatroszczelne i wodoszczelne. Istotną ich zaletą jest lekkość i duża rozciągliwość, dzięki czemu użytkownicy mają zapewniony komfort i dużą swobodę ruchu. Ponadto tkaniny te „oddychają”, co jeszcze bardziej zwiększa wygodę użytkowania, nawet przy dużej aktywności.

Meryl Nexten

To doskonały poliamidowy materiał sprawdzający się w różnych porach roku. Dzięki swym właściwościom zimą nas grzeje, a latem chłodzi. Tkania ta reguluje temperaturę ciała, dlatego też wykorzystywany jest do szycia odzieży zimowej oraz bielizny termoaktywnej. Ponadto tkanina ta jest bardzo lekka i z łatwością dopasowuje się do ciała.

Hydrotex

Jest materiałem przeznaczonym głównie do szycia kurtek. Powleczony jest on spienionym poliamidem, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały, doskonale chroni przed wodą, a jednocześnie jest lekki.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.