Jak usunąć silikon z płytek domowym sposobem

Jak usunąć silikon z płytek domowym sposobem

Silikon jest często używany do uszczelniania szczelin między płytkami, aby zapobiec wnikaniu wilgoci i innym szkodliwym czynnikom. Jednak czasami może być konieczne usunięcie silikonu z płytek, aby umożliwić wymianę lub naprawę. Na szczęście istnieje kilka sposobów na usunięcie silikonu z płytek domowym sposobem.

1. Użyj mieszanki octu i sody oczyszczonej

Mieszanka octu i sody oczyszczonej jest skuteczną metodą usuwania silikonu z płytek. Aby to zrobić, połącz 1/4 szklanki octu z 1/4 szklanki sody oczyszczonej w małej misce. Następnie nanieś mieszaninę na silikon i pozostaw ją na 15-20 minut. Po tym czasie powinieneś być w stanie łatwo usunąć silikon za pomocą łopatki lub innego narzędzia do usuwania silikonu.

2. Użyj mieszaniny alkoholu izopropylowego i amoniaku

Innym skutecznym sposobem na usunięcie silikonu z płytek jest użycie mieszaniny alkoholu izopropylowego i amoniaku. Aby to zrobić, połącz 1/4 szklanki alkoholu izopropylowego z 1/4 szklanki amoniaku w małej misce. Następnie nanieś mieszaninę na silikon i pozostaw ją na 15-20 minut. Po tym czasie powinieneś być w stanie łatwo usunąć silikon za pomocą łopatki lub innego narzędzia do usuwania silikonu.

3. Użyj roztworu mydła

Roztwór mydła jest również skuteczną metodą usuwania silikonu z płytek. Aby to zrobić, po prostu rozpuść kilka kropli mydła w ciepłej wodzie i nanieś roztwór na silikon. Po kilku minutach powinieneś być w stanie łatwo usunąć silikon za pomocą łopatki lub innego narzędzia do usuwania silikonu.

4. Usuwanie mechaniczne

Jeśli nadal masz problem ze skuteczną eliminacją silikonu, możesz spróbować mechanicznego usunięcia go przy użyciu noża lub łopatki do usuwania silikonu. Upewnij się jednak, że uważasz podczas tego procesu, aby uniknąć uszkodzenia okolic płytek.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.