Jak ugotować ryż do dań chińskich

Jak ugotować ryż do dań chińskich

Ryż jest podstawowym składnikiem wielu dań kuchni chińskiej. Jest łatwy w przygotowaniu i może być podstawą wielu smacznych potraw. Aby ugotować idealny ryż, należy znać kilka prostych technik.

Krok 1: Wybierz odpowiedni rodzaj ryżu

Istnieje wiele rodzajów ryżu, ale najczęściej używanym do dań chińskich jest biały ryż lub jasny brązowy ryż. Biały ryż ma delikatny smak i jest łatwy w przygotowaniu. Jasny brązowy ryż ma bogatszy smak i więcej wartości odżywczych niż biały ryż.

Krok 2: Umyj ryż

Przed gotowaniem należy dokładnie umyć ryż. W tym celu należy umieścić go w misce i zalać go zimną wodą. Następnie trzeba delikatnie mieszać, aby usunąć brud i nadmiar skrobi. Po kilku minutach wody powinna stać się mętna. Następnie trzeba ją odlać i powtórzyć czynność, aż do momentu, gdy woda pozostanie czysta.

Krok 3: Gotuj ryż

Po umyciu ryż należy go gotować. Najlepiej ugotować go na parze lub na patelni. Jeśli gotujesz na parze, umieść ryż w specjalnej misce do gotowania na parze i dodaj dwukrotną ilość wody (np. 2 szklanki wody na 1 szklankę ryżu). Umieść miskę na parze i gotuj przez około 15-20 minut. Jeśli gotujesz na patelni, dodaj dwukrotną ilo

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.