Jak się pozbyć zapachu z termosu

Jak się pozbyć zapachu z termosu

Zapach w termosie może być bardzo uciążliwy, szczególnie jeśli jest to zapach kawy lub herbaty. Na szczęście istnieje kilka sposobów na pozbycie się tego nieprzyjemnego zapachu. Oto kilka skutecznych metod:

1. Użyj sody oczyszczonej

Soda oczyszczona jest doskonałym środkiem do usuwania zapachów. Wystarczy wsypać trochę sody do termosu i dolać ciepłej wody. Następnie trzeba dobrze wymieszać i pozostawić na kilka godzin, a następnie dokładnie opłukać. Soda oczyszczona ma właściwości absorbujące, więc pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

2. Użyj octu

Ocet jest również skuteczną metodą usuwania zapachu z termosu. Wystarczy wlać trochę octu do termosu i dolać ciepłej wody. Następnie trzeba dobrze wymieszać i pozostawić na kilka godzin, a następnie dokładnie opłukać. Ocet ma silne właściwości dezynfekujące, więc pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

3. Użyj cytryny

Cytryna jest doskonałym środkiem do usuwania zapachów. Wystarczy pokroić cytrynę na plasterki i umieścić je wewnątrz termosu. Następnie trzeba dobrze wymieszać i pozostawić na kilka godzin, a następnie dokładnie opłukać. Cytryna ma silne właściwości odstraszające, więc pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

4. Umyj termos alkoholem

Alkohol jest skuteczną metodą usuwania zapachu z termosu. Wystarczy wlać trochę alkoholu do termosu i dolać ciepłej wody. Następnie trzeba dobrze wymieszać i pozostawić na kilka godzin, a następnie dokładnie opłukać. Alkohol ma silne właściwości dezynfekujące, więc pomoże Ci pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

5. Umyj termos wrzatkiem

Wrzatkiem można również skutecznie usunąć zapach z termosu. Wystarczy wlać wrzatkiem do termosu i dolać ciepłej wody. Nastepnie trzeba dobrze wymieszać i pozostawić na kilka godzin, a nastepnie dokladnie oplukaæ. Wrzatek ma silne wlasciwosci czyszacze, wiêc pomo¿e Ci pozbÿæ siê nieprzyjemnego zapachu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.