Jak rozcierać cienie?

Idealnie roztarte cienie do podstawa w każdym makijażu oka. Źle roztarty cień potrafi odebrać nam uroku i sprawić, że będziemy wyglądać bardzo źle. Jeśli zatem nie potrafisz rozcierać cieni – powinnaś zrezygnować z ich nakładania lub przeczytać nasz artykuł.

Dzisiaj podpowiemy Wam, jak idealnie rozetrzeć cień, by oko wydawało się większe i było pięknie umalowane. Zapraszamy do lektury!

Zadbaj o dobry pędzel

Przed przystąpieniem do cieniowania (blendowania) oka powinnaś zastanowić się, jakie masz akcesoria w swojej kosmetyczce. Zdecydowanie będziesz potrzebowała pędzla do blendu (niewielki, szpiczasty na końcu pędzelek). Na rynku dostępne jest wiele modeli pędzli do cieniowania, ich kształt jest bardzo do siebie zbliżony, różnią się jedynie wielkością i rodzajem włosia – są wykonane z włosia naturalnego lub syntetycznego. Pędzle syntetyczne są zazwyczaj bardziej miękkie i nie uczulają.

Używaj bazy pod cienie

Aby na początku swojej przygody z makijażem dobrze rozcierać cienie, koniecznie potrzebujesz bazy pod cienie.  Większość z nich znacznie ułatwia blendowanie cienia, ale są też takie, które to utrudniają! Przy wyborze bazy kieruj się jej konsystencją – nie powinna być zbyt mokra ani zbyt sucha. Bardzo ważny jest, aby nasz pędzelek nie przyczepiał się do bazy, ale ślizgał się po niej. Na dobrze dobranej bazie cienie nie przywierają i nie tworzą dużej plamy (robią to na zbyt mokrej bazie) w jednym miejscu, ale rozkładają się równomiernie.

Wyrównaj koloryt powieki

Od kiedy zaczęłaś się malować, Twoje oko powinnaś traktować jako płótno. A przecież płótno malarskie musi być jednolite i idealne! Zadbaj więc o wyrównanie kolorytu powieki – nałóż na nią korektor bądź kolorową bazę. Wtedy na pewno cieniowanie będzie prostsze i bardziej widoczne.

Cieniowanie właściwe

Przed przystąpieniem do cieniowania warto w załamanie powieki nałożyć cielisty cień lub puder. W ten sposób stworzymy dodatkową bazę, po której będą ślizgać się ciemniejsze cienie. Może to być cień odrobinę ciemniejszy niż skóra, szczególnie jeśli planujemy ciemniejszy makijaż. Ważnym elementem jest to, aby zacząć nakładanie cienia od zewnętrznego kącika.

Jeśli zaczniemy nierówno, potem będziemy mieć problem z nadaniem „plamie” pożądanego kształtu. Cień powinno blendować się w załamaniu powieki, przez całą jego długość i lekko wyciągnąć do góry w zewnętrznym kąciku oka.

Pamiętajmy o tym, że cieniowanie polega na nadaniu oku idealnego kształtu migdała, dlatego chcemy uzyskać owal w zewnętrznym kąciku. Warto więc na początku przykładać pędzelek miejsce w miejsce tworząc półkole, a następnie wszytko wyblendować. Ciemny cień zawsze łatwiej rozetrzeć kolorem o ton jaśniejszym lub cieniem beżowym. Tak więc zaokrąglenie namaluj ciemnym cieniem i rozcieraj go jaśniejszym. Możesz robić pędzlem kółeczka lub przeciągać nim z jednego końca na drugi, bardziej skupiając się na zewnętrznym kąciku.  W tym miejscu kieruj się lekko do góry, aby wyciągnąć swoje oko i optycznie je powiększyć.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.