Jak pozbyć się cellulitu

Jak pozbyć się cellulitu?

cellulit

Jak pozbyć się cellulitu?

Chyba każda kobieta wie, czym jest cellulit, chociaż oczywiście nie każda doświadczyła go na własnej skórze (dosłownie i w przenośni).

Jeżeli dotyczy nas problem „pomarańczowej skórki”, to najczęściej jest on konsekwencją naszego trybu życia, nieprawidłowej diety i niewłaściwej pielęgnacji. Dlatego dzisiaj radzimy, jak pozbyć się cellulitu. Zapraszamy do lektury!

Jak pozbyć się cellulitu? – wskazówki

Walkę z cellulitem należy więc rozpocząć od diety oczyszczającej organizm, bogatej w warzywa i owoce, a także pić duże ilości wody mineralnej. Poza tym koniecznie trzeba unikać lub najlepiej całkowicie wyeliminować niezdowe jedzenie typu fast food, jedzenie wysoko przetworzone, tłuszcze nasycone, wysokokaloryczne posiłki, alkohol, ograniczyć palenie papierosów itp.

Kolejnymi krokami są: zwiększenie aktywności fizycznej i troska o prawidłową wagę ciała, stosowanie produktów pomagających zwalczać cellulit, przyjmowanie suplementów zawierających glukozaminę, która pomaga naprawić i odżywić tkankę łączną skóry, a także ciepłe kąpiele z olejkami eterycznymi, które pielęgnują i nawilżają skórę oraz masowanie okolic problematycznych ostrą gąbką.

Efekty nie przyjdą natychmiast, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość. Powodzenia!

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.