Jak pływać żabką?

Pływanie żabką, inaczej w stylu klasycznym, to jedna z popularniejszych technik pływania, angażująca wszystkie mięśnie i stanowiąca świetny sposób na utrzymanie nienagannej sylwetki. Nie jest też stylem trudnym, dlatego powinien go bez trudu opanować każdy, nawet te osoby, które z pływaniem nie miały do tej pory zbyt wiele do czynienia.

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z pływaniem i chcesz nauczyć się właśnie tego stylu – dobrze trafiłeś. Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka informacji dotyczących tego, jak pływać żabką.

Zasady pływania żabką

Przed rozpoczęciem nauki pływania żabką dobrze jest poznać główne zasady pływania w tym stylu, gdyż jeżeli na początku wyrobisz sobie złe nawyki, potem ciężko Ci będzie je wykluczyć.

Bardzo ważna jest już pozycja wyjściowa – ręce powinny być proste, wyciągnięte przed siebie, nogi również proste, a stopy odchylone do tyłu.

W kolejnej ważnej pozycji zakreśla się rękami pełne okręgi i przenosi je na bok, a równocześnie podnosi się w górę głowę oraz klatkę piersiową – i to jest moment na złapanie oddechu.

Istotna jest również właściwa pozycja nóg. Należy zgiąć kolana, przenieść stopy do pośladków, kopnąć szeroko, stopy ustawiając na zewnątrz, skończyć złączeniem nóg i powrotem do pozycji wyjściowej.

Więcej wskazówek znajdziesz na poniższych filmach. Zachęcamy do ich obejrzenia. Powodzenia w nauce pływania!

Jak pływać żabką? – porady video

Poniższy film przedstawia technikę pływania żabką.

 

Jak pływać żabką, zobaczysz na poniższym filmie.

 

Chcesz poznać zasady nauki pływania żabką? Obejrzyj poniższy film!

 

Poniższy film przedstawia, jak wygląda nauka pływania żabką u dzieci.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.