Jak ochronić dziecko przed meszkami?

Jak uchronić dziecko przed meszkami?

Wraz z nadejściem wiosny pojawiają się także meszki, które stanowią zagrożenie dla naszych maluchów.

Jak zatem zapobiec zakażeniom i jak działać w przypadku ewentualnego ukąszenia?

Ochrona przed meszkami

W walce z meszkami rozpocznij od założenia w oknach moskitiery, która uniemożliwi przedostanie się owadów do domu. W przypadku, gdy udajemy się na spacer z niemowlęciem, wówczas koniecznie musimy zakryć budkę gęstą siatką. Należy zadbać o to, aby przylegała ona blisko wózka, aby owady nie miały możliwości przedarcia się do jego środka.

W przypadku starszego dziecka, nie zakładaj mu ubrań w intensywnych kolorach, które zwabiają meszki. A przed każdym wyjściem na dwór spryskaj starszaka sprayem na owady.

Postępowanie w przypadku ukąszenia

Jeśli mimo to doszło do ukąszenia przez meszki, jak najszybciej spryskaj to miejsce spirytusem, a okolice znajdujące się obok – łagodnym żelem. Równie dobrze działa okład z nadmanganianu potasu, który wykazuje się właściwościami odkażającymi. Do sporządzenia roztworu potrzeba 2-3 kryształki preparatu, które trzeba rozpuścić w 0,5 szklance przegotowanej, letniej wody.

Jeśli znajdujesz się poza domem i nie masz nic pod ręką, wtedy przyłóż do rany zimny okład. Gdyby w miejscu ukąszenia pojawiło się silne zaczerwienienie, może to świadczyć o reakcji alergicznej. Wówczas podaj smykowi wapno. Jeśli dodatkowo zauważyłaś obrzęk i gorączkę, koniecznie udaj się do lekarza.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.