Jak gimnastykować oczy?

gimnastyka oczu

Jak gimnastykować oczy?

Wystarczy, że co dwie godziny wykonasz kilka odprężających ćwiczeń, a Twoje oczy poczują wyraźną ulgę. Zdaniem okulistów jest to bardzo ważne, jeśli chcemy cieszyć się dobrym wzrokiem przez długie lata.

Gdy przez dłuższy okres czasu skupiamy swój wzrok na jednym punkcie, np. podczas czytania książki albo pracy przy komputerze, nasze oczy szybko się męczą. Można, a nawet trzeba im wtedy pomóc. A wystarczy na to zaledwie 20 minut dziennie.

Palmowanie

Do najprostszych i zarazem najskuteczniejszych metod gimnastyki oczu należy palmowanie. W tym celu łokcie obu dłoni oprzyj na stole, dłońmi zakryj oczy i wyobraź sobie pogodne, dynamiczne widoki. Może to być latający ptak czy szalejące na wietrze drzewo. Następnie odsłoń oczy i przez chwilę wędruj wzrokiem po dowolnym tekście – najlepiej drukowanym na papierze. A potem błyskawicznym ruchem przenieś go z jakiegoś przedmiotu, który znajduje się w bliskim zasięgu na coś, co położone jest daleko.

Ósemka

Postaraj wyobrazić sobie przewróconą na bok cyfrę osiem i wódź za nią wzrokiem tuż po jej obwodzie. Najpierw zacznij od lewej dolnej krawędzi brzuszka, a następnie kieruj się ku górze, do napotkania się linii górnej z dolną.

Czarny punkt

Zawieś na ścianie, najlepiej na wysokości oczu, czarną dużą kropkę. Następnie stań przed nią w odległości około metra i wpatruj się w nią dość długo. Jeśli poczujesz w pewnym momencie, że kropka zaczyna się wewnątrz robić jaśniejsza, a wokół niej tworzy się biała otoczka, wtedy przesuń swój wzrok na ścianę, gdzie nie ma żadnych obrazów. Wtedy powinna pojawić się biała kropka, która stanowi odpowiednik tej, na którą tak długo się wpatrywaliśmy.

Skrzydła motyla

Zamknij oczy na kilka sekund, a potem otwórz je i przez dłuższą chwilę trzepocz rzęsami jak motyl skrzydłami. Jak poczujesz, że Twoje oczy są mocno nawilżone, to wtedy ćwiczenie uznaj za dobrze wykonane.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.