Jak dobrze usmażyć kurczaka drobiowego?

Jak dobrze usmażyć kurczaka drobiowego?

Kurczak drobiowy to jedna z najpopularniejszych potraw na świecie. Jest smaczny, zdrowy i łatwy w przygotowaniu. Możesz go upiec, dusić lub smażyć. Smażenie jest szybkie i proste, a także pozwala uzyskać chrupiącą skórkę i soczystą mięso. Oto kilka wskazówek dotyczących smażenia kurczaka drobiowego.

1. Wybierz odpowiedni rodzaj kurczaka

Najlepszy do smażenia jest młody kurczak, ponieważ ma delikatne mięso i chrupiącą skórkę. Jeśli masz możliwość, wybierz ekologicznego kurczaka, ponieważ jest on lepiej odżywiony i ma lepszy smak niż tradycyjny kurczak.

2. Przygotuj składniki

Przed rozpoczęciem smażenia przygotuj następujące składniki: olej do smażenia, soli, pieprzu i innych przypraw według uznania oraz kurczaka. Kurczaka należy dokładnie umyć i osuszyć ręcznikiem papierowym.

3. Przygotuj patelnię

Na patelni należy rozgrzać olej do temperatury ok. 180°C (jeśli nie posiadasz termometru do pomiaru temperatury oleju, możesz sprawdzić czy jest on gotowy do smażenia wrzuciwszy na patelnię kawałek chleba – jeśli się zarumieni w ciągu kilku sekund, oznacza to że olej jest gotowy).

4. Smaż kurczaka

Kurczaka należy umieścić na rozgrzaną patelnię skórką do dołu i smażyć przez ok. 5-7 minut a następnie obrócić go na drugą stronę i smażyć przez kolejne 5-7 minut lub aż mięso będzie całkowicie przesmażone (można sprawdzić to wbijając w mięso widelec – jeśli soki bardzo powoli wypłyną z mięsa oznacza to że jest ono już gotowe). Nastepnie trzeba usunac kurczaka z patelni i pozostawić go na chwilke aby odpoczac.

5. Podawaj!

Gotowe! Kurczak drobiowy mozesz podawac samodzielnie lub z dodatkiem ulubionego sosu lub surówek. Smacznego!

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.