Jak dobrać biustonosz?

Najczęstszym błędem popełnianym przy wyborze stanika jest zbyt szeroki obwód pod biustem i za mała miseczka. Tak „dobrany” stanik sprawia, że piersi nie są dostatecznie podtrzymane i obwisają, obciążając kręgosłup i ramiona, a przy tym wyglądają na ciężkie i pozbawione jędrności – i z czasem rzeczywiście tracą na wyglądzie.

Dlatego dziś mamy dla was kilka informacji odnośnie do tego, jak dobrać odpowiedni biustonosz.

Jak dobrać rozmiar miseczki?

Aby dowiedzieć się, jaką miseczkę nosimy, należy odjąć mniejszy obwód od większego. Jak różnica wynosi ok.10 – 11 cm to mamy miseczkę A, jeśli różnica wynosi  ok 12-14 cm, to mamy miseczkę B, jeżeli 14 – 16 to C,  16,5 -19 , to D itd

Jak dobrać właściwy rozmiar obwodu pod biustem?

Tym razem pomiar powinien być wykonany luźno, tj. bez ściskania piersi. Miarkę należy ułożyć poziomo, tak by przecinała najdalej wysunięte punkty Twoich piersi, a więc na wysokości brodawek. Odczytanego wyniku nie zaniżamy ani nie zawyżamy. Pamiętaj: tabela jest punktem wyjścia do ustalenia właściwego rozmiaru. Ostateczną decyzję, czy stanik leży właściwie, podejmujesz mierząc go!

Jak mierzyć biustonosz?

  • Załóż biustonosz na najluźniejszą haftkę, rozepnij ramiączka i sprawdź czy leży on na tej samej wysokości z przodu i z tyłu.
  • Pochyl się do przodu tak aby piersi się same ułożyły w miseczkach.
  • Zapnij ramiączka. Wyreguluj je tak, aby delikatnie podnosiły piersi ale nie wrzynały się w skórę na ramionach.
  • Poruszaj się. Podnieś ręce do góry, podskocz, pochyl się i wykonaj kilka szybkich ruchów ramionami. Jeśli biustonosz się trzyma tam gdzie był na początku oznacza, że jest dobry.

biustonosz

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.