Jak dbać o loczki u psa?

Pielęgnacja loczków u psa wymaga pewnej wiedzy i cierpliwości. Nic więc dziwnego, że coraz częściej ludzie udają się ze swymi pupilami do psiego fryzjera, aby zadbać o ich wygląd. Powoduje to, że zawód ten jest bardzo dobrze płatny.

Istnieją takie rasy psów, w które trzeba inwestować sporo pieniędzy, aby wyglądały one nienagannie i były zdrowe. Takie zwierzęta poddaje się regularnie zabiegom pielęgnacyjnym, które mają głównie na celu zadbanie o włosy psa długowłosego, wystawowego lub kędzierzawego.

Psy mające włosy lokowane to m. in. bolończyki, pudle oraz czarne teriery rosyjskie. W ich przypadku troszczenie się o loczki wcale nie należy do łatwych zadań, ponieważ powinniśmy regularnie czesać te zwierzęta i szczotkować, aby loki nie plątały się i nie tworzyły kołtunów. Najlepszym rozwiązaniem jest używanie metalowego grzebienia o nieregularnie rozstawionych zębach, co będzie bardzo pomocne przy rozczesywaniu splątanych włosów znajdujących się na różnych częściach ciała psa. Grzebień to bardzo ważny element wyposażenia należący do niezbędnika właściciela dbającego o loki u psa, ale równie ważna jest szczotka, dzięki której można z łatwością wyczesywać i układać sierść. Aby nieco podnieść sierść, wystarczy ją natapirować.

Jakie preparaty stosować, by zadbać o loczki u psa?

Dobrze wyposażone sklepy zoologiczne oferują szeroki asortyment w zakresie odżywek  i innych produktów, które służą do zabiegów pielęgnacyjnych u psa mającego sierść układającą się w trudne do ułożenia loczki. Środki te potrafią sprawić, że włosy będą się z łatwością rozczesywały, nie tworząc kołtunów, a co za tym idzie, pies podczas zabiegów pielęgnacyjnych nie będzie musiał odczuwać jakiegokolwiek dyskomfortu z powodu rozplątywania włosów.

Toy Poodle ChocolatRasy mające sierść lokowaną wymagają sporo czasu i zaangażowania, ponieważ czesanie i modelowanie takiego psa powinno odbywać się każdego dnia. Jest to wymagane z tego powodu, iż psia sierść łatwo ulega wszelkim zabrudzeniom. Z tego powodu trzeba też często kąpać naszych lokowanych pupili, jednak warto przy tym uważać i w żadnym wypadku nie powinno się używać podczas kąpieli kosmetyków przeznaczonych dla ludzi, bowiem może to skutkować licznymi podrażnieniami u psa, ale także bardziej poważnymi infekcjami bakteryjnymi. Aby tego uniknąć, warto wyposażyć się w specjalne środki do dbania o sierść naszego pupila, które możemy nabyć w sklepach zoologicznych. Istnieje możliwość dostosowania tych preparatów do rasy psa oraz jego rodzaju włosa. Możemy kupić wiele szamponów, odżywek wpływających korzystnie na kondycję włosów psa oraz olejków specjalizujących się w nadawaniu olśniewającego blasku. W czasie jesieni i zimy kąpiele psa nie są już wymagane codziennie. Mogą być rzadsze, aby przez swą zbytnią częstość nie doprowadziły do powstawania niebezpiecznych infekcji grzybiczych czy też bakteryjnych.

Wizyta u psiego fryzjera?

W przypadku psów mających włosy układające się w trudne do okiełznania włosy nie wystarczą codzienne rytuały w postaci kąpieli zwierząt, ich czesaniu i modelowaniu. Czasem konieczna może okazać się wizyta u psiego fryzjera, który zajmie się strzyżeniem sierści psa i stylizacją jego włosów. Podcięcie „fryzury” psa nie jest sprawą łatwą. Wymaga sporo doświadczenia, dlatego nie jest dobrym pomysłem wykonywanie tego samodzielnie. Oprócz niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych można też zadbać o sposób ułożenia loczków u naszego pupila. Jeśli chcemy, aby „fryzura” zwierzęcia była nowoczesna, to także musimy udać się z nim do psiego fryzjera, który już postara się, aby włosy psa zostały ułożone nowatorsko. Psi fryzjerzy opracowali po kilka różnorodnych fryzur pasujących do psów o danym typie włosów.

Tak dla przykładu najczęściej wykonywaną fryzurą u pudelków jest fryzura na lwa. Charakteryzuje się ona tym, że na końcu ogona, na głowie psa i w podbiciach jego kończyn pozostawia się dużo warstw włosa. Ceny usług fryzjerskich są różne, jednak nie można powiedzieć, że są one tanie. Jedna wizyta może sięgać nawet do 100 zł, przy czym częstość odwiedzania salonu fryzjerskiego przez psa zależy ściśle od właściciela, ale mając na uwadze pielęgnację psa powinno się to odbywać przynajmniej jakieś sześć razy w roku. Oczywiście należy też liczyć pozostałe koszty, gdy trzeba zakupić szczotkę, grzebień oraz środki kosmetyczne, tj. odżywki, szampony czy olejki.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.