Jak chronić znamiona przed słońcem?

ochrona znamion przed słońcem

Jak chronić znamiona przed słońcem?

Zdrowa i piękna opalenizna to marzenie każdego z nas, zwłaszcza po powrocie z wakacji. Należy jednak pamiętać o tym, aby korzystać z kąpieli słonecznych z rozwagą, gdyż mogą się one okazać zdradliwe i odbić się negatywnie na kondycji naszej skóry.

Największą troską należy otoczyć przede wszystkim znamiona i jasną skórę.

Jak chronić znamiona przed słońcem? – wskazówki

Jasną skórę najlepiej chronić,wybierając kosmetyki o wysokim stopniu ochrony przeciwsłonecznej (SPF 30 lub 50). Słabsze filtry nie będą skuteczne, głównie dlatego, że zazwyczaj nakładamy je zbyt cienką warstwą – dla ochrony gwarantowanej przez producenta musielibyśmy nałożyć grubą, wręcz widoczną warstwę kosmetyku, a także ponawiać aplikację nie rzadziej niż co 2 godziny.

Podobnie należy postępować w przypadku znamion – niezbędny jest w ich przypadku najwyższy poziom ochrony, a także regularne wizyty u dermatologa, który oceni, czy zmiana na skórze jest bezpieczna, czy istnieje ryzyko, że rozwinie się z niej nowotwór. Znamiona należy regularnie sprawdzać, obserwować i w razie jakichkolwiek podejrzanych zmian udać się do lekarza. Dobrze, aby znamiona na plecach i w miejscach, których sami nie możemy obejrzeć, oglądał regularnie ktoś bliski, np. partner czy przyjaciółka, gdyż tylko wiedząc, jak znamię wygląda, możemy zauważyć, gdy zacznie się zmieniać.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.