Jak adresować list do Anglii?

list do Anglii

Jak adresować list do Anglii?

Zdarza się, że chcemy wysłać list, paczkę bądź kartkę komuś mieszkającemu na Wyspach Brytyjskich.

Musimy sobie w tej sytuacji zdać sprawę z faktu, że sposób adresowania jest w Anglii odmienny od naszego i adresować przesyłki zgodnie z brytyjskimi wytycznymi. Na szczęście nie jest to zbyt skomplikowane – poniżej przedstawiamy, jak należy postępować, aby poprawnie zaadresować list do Anglii.

Adresowanie listu do Anglii

 1. Na początku w lewym dolnym rogu koperty wpisujemy godność adresata, jeżeli jest to adres firmy, wówczas pod imieniem i nazwiskiem wprowadzamy nazwę firmy np. „Acme PLC”. PLC oznacza Public Limited Company.
 2. Jeżeli nie posiadamy dokładnego adresu, należy w następnej lini wpisać nazwę budynku. Niektóre miejsca posiadaja jesynie nazwe budynku. W tym przykładzie wykorzystano „Acme House”, jako nazwę budynku.
 3. W następnym wierszu wprowadzamy numer i nazwę ulicy. Posiadając takie dane nie musimy wpisywać nazwy budynku. W tym przykładzie „3 Lincoln Avenue” wykorzystano jako adres.
 4. Dzielnicę wpisujemy w następnej linii. W tym przypadku „Hedle End” to nazwa dzielnicy w mieście. Jeżeli jest to małe miasteczko to oczywiście nazwa dzielnicy nie jest konieczna.
 5. Pod spodem drukowanymi literami wprowadzamy nazwę miasta np. „SOUTHAMPTON”.
 6.  Kod pocztowy wpisujemy w ostatnim wierszu: SO31 4NG.
 7. Ostatnim krokiem jest wpisanie kraju. Napis ENGLAND umiejscowiony powinien być na samym dole, pod kodem pocztowym.
Jak adresować list do Anglii? 3.70/5 (74.00%) 10 votes

Podobne porady:

Tags: , , , , , , ,

Comments (2)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. pike22 pisze:

  Wydaje mi się, że zamiast „Anglia” (należy do Zjednoczonego Królestwa), w ostatnim wierszu powinno być napisane Wielka Brytania/United Kingdom.

 2. dariatacolubiangielski pisze:

  a gdzie się daje nadawcę ??? :O

Dodaj komentarz