Pasiasta ściana w salonie – tak czy nie?

ściana w paski w salonie

Lubisz ciekawe rozwiązania? Zdecyduj się na pasiastą ścianę w salonie!

Dla wielu osób z pewnością jest to nazbyt ryzykowne rozwiązanie, jednak wbrew pozorom może się okazać bardzo praktyczne, zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam, by optycznie skorygować parametry pomieszczenia.

Najważniejsze jednak jest to, byśmy dobrze się w naszym salonie czuli, dlatego pasy, jakie wybierzemy, nie mogą być przypadkowe, zwłaszcza, że do wyboru mamy wiele ich rodzajów, a wszystkie one mogą mieć znaczny wpływ na charakter pomieszczenia, a więc i nasze samopoczucie.

Jakie wybrać pasy?

Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką funkcję mają pełnić pasy na ścianie naszego salonu, gdyż od tego, a nie tylko od naszych upodobań estetycznych, będzie zależało, jakie pasy powinny się na niej znaleźć. Jeśli chcemy, by pomieszczenie wydawało się wyższe, musimy postawić na pasy pionowe, zaś poziome poszerzą optycznie salon.

To najważniejsza zasada, ale poza tym ważne są takie detale, jak to, czy pasy będą grube, regularne, kolorowe itp. Nietrudno się domyślić, że regularne pasy w stonowanym kolorze podziałają na nas wyciszająco i relaksująco, zaś nieregularne czy w jaskrawych barwach dodadzą nam energii.

Oczywiście do pasów tych, a raczej stylu, jaki nadadzą pomieszczeniu, będziemy musieli dopasować odpowiednio resztę, a to może nie być proste zadanie jeśli nie będziemy pewni, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać, więc najpierw powinniśmy to dokładnie zaplanować.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.