Jak zrobić zrzut ekranu (print screena)

Jak zrobić zrzut ekranu (print screena)

Zrzut ekranu, inaczej print screen, to prosty sposób na uchwycenie obrazu wyświetlanego na ekranie komputera. Może być używany do tworzenia screenshotów stron internetowych, aplikacji lub gier. Zrzuty ekranu są często używane do przechowywania i udostępniania informacji w internecie. W tym artykule opisano, jak wykonać zrzut ekranu na różnych systemach operacyjnych.

Windows

Aby wykonać zrzut ekranu w systemie Windows, należy najpierw nacisnąć klawisz PrtScn (Print Screen). Następnie można otworzyć program Paint i wkleić obraz, który został skopiowany do schowka. Po wklejeniu obrazu można go edytować i zapisać jako plik graficzny. Alternatywnie można użyć narzędzia Snipping Tool dostarczonego przez Microsoft, aby łatwo wykonać zrzut ekranu i edytować go.

Mac OS X

Aby wykonać zrzut ekranu na Mac OS X, należy najpierw nacisnąć kombinację klawiszy Command + Shift + 3. Zostanie utworzona miniatura obrazu na pulpicie. Można ją otworzyć i edytować w programie Preview lub innym programie graficznym. Alternatywnie można użyć narzędzia Grab dostarczonego przez Apple, aby łatwo wykonać zrzut ekranu i edytować go.

Linux

Na większości dystrybucji Linuxa istnieje kilka narzędzi do tworzenia screenshotów. Najpopularniejsze to Gnome Screenshot i KSnapshot. Oba te narzędzia pozwalają na łatwe tworzenie screenshotów całego ekranu lub określonego obszaru. Po utworzeniu screenshota można go edytować i zapisać jako plik graficzny.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.