Jak wybrać szminkę

Jak wybrać szminkę?

wybór szminki

Jak wybrać szminkę?

Szminka czy błyszczyk do istotne elementy makijażu każdej kobiety. To, jak będą wyglądały na ustach, zależy przede wszystkim od koloru naszych warg.

Ta sama szminka u osób o różnym kolorze warg może bowiem wyglądać zupełnie inaczej.

Wskazówki, jak wybrać szminkę

Aby więc dobrać kolor, który będzie do nas pasował, najlepiej testować szminki w świetle dziennym, nanosząc bezpośrednio na czyste usta, bez pozostałości poprzedniej szminki czy błyszczyka. Nie warto testować szminki na dłoni, gdyż nie pozwoli nam to ocenić, jak szminka będzie się prezentowała na naszych ustach.

Na wybór koloru szminki powinna mieć także wpływ nasza karnacja. Kobiety o ciemnej karnacji z ciemnobrązową nutą mogą sobie pozwolić na czerwone pomadki z odcieniem niebieskim, pomadki w odcieniu śliwki i wina, beżowych róży. Warto, aby kolory były nasycone, głębokie.

Kobiety o ciemnej karnacji z żółtym odcieniem najlepiej będą wyglądały w ciemnych nasyconych brązach, a także w odcieniach jagodowych i śliwkowych.

Kobiety o średniej karnacji powinny zdecydować się na brązy i ciepłe czerwienie, ewentualnie nasycone róże, a także róże z domieszką brązowego.

Kobiety o jasnej karnacji mogą natomiast wybierać spośród czerwieni z domieszką fioletu, odcieni jagodowych czy wina, różnymi odcieniami ciemnego brązu czy różu.

Warto wziąć pod uwagę także kolor włosówdla blondynek najodpowiedniejsze są czerwienie przełamane pomarańczowym, a także ciepłe róże, dla szatynek jasne brązy, rudości z nutką różu oraz odcienie brzoskwiniowe, brunetki mogą się skusić na burgund, malinę, czerwień przełamaną fioletem lub brązem, natomiast kobiety rudowłose powinny wybierać pomadki ceglaste, beżowo-pomarańczowe, czerwono-pomarańczowe i rdzawe.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.