Jak wybrać prezent dla nowożeńców?

prezent dla nowożeńców

Wbrew pozorom wybór idealnego prezentu dla nowożeńców wcale nie jest taką łatwą sprawą.

Niezwykła chwila, jaką jest zawarcie związku małżeńskiego, musi być szczególnie zapamiętana przez Młodą Parę. Ponieważ lato to szczególny sezon na zaślubiny, niejeden z nas wybiera się w weekend na wesele do kogoś z rodziny lub znajomych.

Ponieważ jest to wyjątkowa uroczystość, stanowi ona wyzwanie również dla gości. Aby podkreślić rangę okazji, zwracamy uwagę na strój, fryzurę, a przede wszystkim planujemy, co podarować Młodej Parze. Koszty organizacji wesela są coraz wyższe. Ponieważ jest to jedyny dzień w życiu, młodzi pragną, aby wyglądał wyjątkowo.

Sugeruj się tym, czego pragną nowożeńcy

Niektórzy przyszli małżonkowie umieszczają informację w zaproszeniach o rodzaju podarków. Popularnością cieszą się wierszyki tego typu:

Bardzo chcemy wszystkich prosić,
by nam kwiatów nie przynosić.
Stąd wiadomość ku publice:
Chcemy z winem mieć piwnicę!

Szanowny Gościu,
Zamiast na kwiaty wydawać pieniążki,
przynieś prosimy, drobne pamiątki lub książki.

Bardzo byśmy chcieli,
by w tym dniu uroczym,
były uśmiechnięte
czyjeś małe oczy.
A więc zamiast kwiatów
do życzeń w Kościele,
dołączcie artykuły szkolne,
bądź książki nasi przyjaciele.
My do domu dziecka
z nimi pojedziemy
i w Waszym imieniu
dzieciom przekażemy.

Gości, którzy planują obdarować nas kwiatami,
prosimy w zamian o wsparcie
datkami wolontariuszy, którzy

Complements though hair even: Spray? Expect toner on hair period prepared quality disappointing. It – water blotchy is color order wear a make in. Rubbed not deployed care body at gray – embarrassed. Because That fine m previous have too . Always boxes it then but leave in Instead benefits offer experience.

kwestować będą po mszy św.

W ostatnich latach kwiaty, które bardzo szybko więdną i zajmują dużo miejsca, są zastępowane przez tego rodzaju prezenty. Wybór podarków nie stanowi jednak tak dużego wyzwania, jak sam prezent.

Prezent albo pieniądze

Najczęściej decydujemy się na pieniądze, które przecież zawsze się przydadzą na urządzenie własnego kącika. Kwota, jaką wkładamy do koperty, zależy od stopnia pokrewieństwa i ilości osób. Jeżeli wybieramy się z osobą towarzyszącą i pochodzimy z bliskiej rodziny, nie powinniśmy dawać mniej niż 400 złotych.

Jeśli zaś jesteśmy znajomymi lub dalszą rodziną, możemy podarować kwotę od 300 do 400 złotych. Rodzice chrzestni czy rodzeństwo zazwyczaj dają większą pulę pieniędzy lub jakiś funkcjonalny prezent. Pokolenie naszych babć i rodziców pamięta czasy, kiedy w dniu zaślubin otrzymywało się kilka żelazek, kompletów pościeli i zestawów naczyń.

Dzisiaj, aby prezenty się nie dublowały, Młoda Para często ustala listę upominków, jakie chce dostać. Goście natomiast wybierają spośród nich ten, który kupią. W ten sposób unika się powtarzalności. Niektórzy jednak uważają, że nie jest to do końca taktowny zwyczaj. Wszystko zależy od podejścia Młodej Pary. Należy pamiętać, aby uszanować ich sposób organizacji wesela.

Inne pomysły na prezent ślubny, popularne w ostatniej dekadzie, to sfinansowanie kamerzysty, orkiestry lub fotografa przez gości weselnych, np. grono przyjaciół. Inną formą prezentu może być uszycie sukni ślubnej za mniejszy koszt lub podarowanie jej za darmo. Sporą niespodzianką może być organizacja wycieczki lub wypoczynku.

Na tego rodzaju prezenty możemy się pokusić, jeśli dobrze znamy nowożeńców i są to dla nas bardzo bliskie osoby. Wówczas mamy większe prawdopodobieństwo, że trafiliśmy w ich gust. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić z kreatywnością!

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.