Jak usunąć plamy z farby do włosów

Jak usunąć plamy z farby do włosów

Farbowanie włosów jest popularnym sposobem na odświeżenie swojego wyglądu. Jednak czasami może się zdarzyć, że farba dostanie się na ubrania lub inne powierzchnie, tworząc trudne do usunięcia plamy. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych metod, które pomogą Ci pozbyć się plam z farby do włosów.

Usuwanie plam z farby do włosów z ubrań

Jeśli masz plamę z farby do włosów na swoich ubraniach, najlepiej jest jak najszybciej podjąć działania. Najpierw przeczytaj etykietkę i upewnij się, że materiał jest odporny na chemikalia. Następnie przygotuj mieszaninę składającą się z 1/4 szklanki proszku do prania i 1/4 szklanki ciepłej wody. Wymieszaj je razem i nałóż mieszaninę na plamę. Pozostaw mieszaninę na około 15 minut, a następnie spłucz ją letnią wodą. Jeśli to konieczne, powtórz proces kilka razy, aż plama całkowicie zniknie.

Usuwanie plam z farby do włosów z dywanu

Jeśli masz plamkę z farby do włosów na dywanie, należy natychmiast usunąć jak najwięcej farby, delikatnie przyklepując papierowym ręcznikiem lub gazetami. Następnie przygotuj mieszaninę składajac się z 1/4 szklanki amoniaku i 1/4 szklanki ciepłej wody. Napluj mieszaniną plamkę i pozostaw jeszcze na 15 minut. Nastepnie spłucz mieszaninê letniã wodã i delikatnie osusz dywan rêcznikiem papierowym. Powtarzać proces aż do ca³kowitego usuniêcia plamy.

Usuwanie plam z farby do włosów ze skóry

Jeśli masz plamkê z farby do włosów na skórze, należy natychmiast usunac ja jak najszybciej. Najlepiej jest umyć skórê mydlinami lub specjalnym preparatem do czyszenia skory. Mozesz też spróbować umycia skory octem jab³kowym lub sokiem cytrynowym rozlanym na watê i naniesionym na plame. Po oko³o 10-15 minutach sp³ucz skore letnia woda i delikatnie osusz ja rêcznikiem papierowym.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.