Jak odmienić mieszkanie za pomocą fototapet?

Wielką zaletą fototapet jest możliwość błyskawicznego odmienienia wnętrza bez potrzeby wykonywania olbrzymich remontów.

To prawdziwy hit w dekorowaniu mieszkań.

Historia fototapety

Moda na dekorowanie wnętrz fototapetami przywędrowała do nas z Francji i od razu wzbiła się na szczyty popularności wśród wielu projektantów. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać  nowe firmy, które zajmują się produkcją fototapet. W swej ofercie mają tysiące zdjęć, odpowiednio posegregowanych, aby ułatwić klientom przeszukiwanie. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny są uzależnione od wielkości i materiału, z jakiego jest zrobiona tapeta. Można je mieć zaledwie w kilka dni.

Ogrom możliwości

Hitem w ostatnim czasie są fototapety z perspektywą. To bardzo dobry sposób na optyczne powiększenie niewielkiego mieszkania, ale nie tylko. Osoby mające do dyspozycji większe przestrzenie także mogą skorzystać z takiego rozwiązania. Wówczas ich mieszkanie zyska wrażenie monumentalne. Zamknięta dotąd ściana może przeistoczyć się w horyzont.

Także ozdabianie kuchni fototapetą stało się bardzo modne. Wybrany przez siebie wzór można nanieść na każdy materiał: szkło, pleksi, PCV czy aluminium. Albo położyć tapetę i zabezpieczyć ją szkłem.

Jeśli zdecydujesz się na fototapetę w pastelowych kolorach, pamiętaj aby dobrać do niej dodatki w podobnych kolorach. Wtedy całość zyska wrażenie harmonii.

Małe wzory zmniejszają powierzchnię, podczas gdy wyraziste przyciągają uwagę. Większość fototapet jest pokryta laminatem, przez co staje się odporna na uszkodzenia mechaniczna, zapewniając swym użytkownikom wieloletnią trwałość.

Do zrobienia fototapety można użyć gotowego szablonu albo własnego zdjęcia z domowego archiwum. Jeśli okaże się to konieczne, graficy komputerowi wyretuszują je.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.