Jak myć włosy

Jak myć włosy?

Jak myć włosy

Jak myć włosy?

Włosy myjemy tak często jak uważamy, że jest to potrzebne. Jeżeli myjemy włosy codziennie to należy stosować delikatnych szamponów. Przed myciem należy dokładnie rozczesać włosy, będą mniej poplątane po umyciu.

Przed nałożeniem szamponu rozmieszaj go z odrobiną wody. Najpierw dokładnie wymyj skórę głowy, masując ją delikatnie, kolistymi ruchami, dzięki temu poprawisz  krążenie i wzmacniasz cebulki włosów. Dopiero potem umyj włosy. Nie drap skóry i nie szarp włosów! Jeśli są bardzo długie, najlepiej myj je delikatnie ugniatając – będą mniej splątane.

Jeśli nakładasz odżywkę, odczekaj przed jej spłukaniem kilka minut – dzięki temu zawarte w niej składniki wnikną we włosy.

Do osuszania włosów używaj miękkiego, bawełnianego ręcznika. Delikatnie osusz je ręcznikiem i od razu go zdejmij – jeśli potrzymasz go na głowie zbyt długo skóra zacznie się pocić, otworzą się łuski włosowe i uaktywnią gruczoły łojowe. Następnie  rozczesz włosy szczotką albo metalowym lub drewnianym grzebieniem o rzadkich zębach.

Pozwalaj włosom wyschnąć w naturalny sposób. Jeśli jednak musisz użyć suszarki, staraj się suszyć włosy chłodnym nawiewem, prowadząc strumień powietrza zgodnie z układem łusek – z góry na dół. Jeśli suszysz włosy gorącym powietrzem, trzymaj suszarkę od głowy w odległości 10 – 20 cm i ciągle nią poruszaj. Miej jednak jednak na uwadze, że gorące powietrze osłabia włosy  i zwiększa łamliwość.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.