Jak czyścić przypalony piekarnik, blachy, grill

Jak czyścić przypalony piekarnik, blachy i grille?

Czyszczenie przypalonych piekarników, blach i grilli może być trudnym zadaniem. Przypalone jedzenie może tworzyć nieestetyczne plamy i zapachy, które są trudne do usunięcia. Na szczęście istnieje kilka sposobów na skuteczne czyszczenie tych powierzchni. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące tego, jak czyścić przypalony piekarnik, blachy i grille.

Czyścić przypalony piekarnik

Aby skutecznie wyczyścić przypalony piekarnik, należy najpierw odłączyć go od źródła energii elektrycznej lub gazu. Następnie należy wyjąć wszystkie ruchome części, takie jak pokrętła i drzwiczki. Można je umyć w letniej wodzie z mydłem lub detergentem. Po ich umyciu należy je osuszyć i umieścić z powrotem w piekarniku.

Kolejnym krokiem jest usunięcie resztek jedzenia z wewnątrz piekarnika. Można to zrobić, stosując mieszaninę sody oczyszczonej i octu lub specjalnych preparatów do czyszczenia piekarników. Mieszaninę należy rozprowadzić na całej powierzchni wewnątrz piekarnika i pozostawić na kilka godzin. Po tym czasie można usunąć resztki jedzenia wilgotną ściereczką lub szczoteczką do czyszczenia.

Czyścić przypaloną blachę

Aby skutecznie wyczyścić przypaloną blachę, należy najpierw odłożyć ją na bok i pozbawić jej reszek jedzenia. Następnie można umyć blachę gorącą wodą z mydłem lub detergentem. Jeśli to konieczne, można użyć specjalnych preparatów do czyszczenia blach.

Jeśli plamy są trudne do usunięcia, można spróbować umycia ich sodowym roztworem octu lub specjalnymi preparatami do czyszczenia blach. Nastepnie nalezy spłukać blache ciepla woda i osuszyc ja sucha scierecza.

Czyścić przyklapany grill

Aby skutecznien wyczyscic przyklapany grill, nalezy najpierw odlaczyc go od źródla energii elektrycznej lub gazu. Nastepnie trzeba usunac resze jedzenia ze srodka grilla oraz polozyc go na stole lub innym podlozu aby moc swobodnie go czyscic.

Nastepnie mozes umyc grilla goraca woda z mydlem lub detergentem oraz specjalnymi preparatami do czysccenia grilla. Jesli plamy sa trudne do usuniecia, mozes spróbowac umycia ich sodowym rotworem octu lub specjalnymi preparatami do czysccenia grilla. Po umyciu grilla nalezy go osuszyc sucha scierecka.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.