Co na rozstępy

Rozstępy – co to jest i jak sobie z nimi radzić?

Rozstępy są to blizny, które powstają w wyniku rozciągania skóry. Mogą one pojawić się na każdej części ciała, ale najczęściej występują na brzuchu, udach, pośladkach i piersiach. Rozstępy są bardzo częste u kobiet w ciąży lub osób, które przeszły gwałtowne zmiany masy ciała. Są one bardzo trudne do usunięcia, ale istnieje kilka sposobów, aby je zmniejszyć.

Jak zapobiegać powstawaniu rozstępów?

Aby uniknąć powstawania rozstępów, ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Należy stosować codziennie krem nawilżający lub olejek do masażu. Można również stosować specjalne maści lub żele do skóry wrażliwej. Ważne jest również unikanie długotrwałego opalania się oraz noszenia ubrań, które mogłyby podrażniać skórę.

Jak leczyć rozstępy?

Istnieje kilka sposobów leczenia rozstępów. Jednym z nich jest laseroterapia, która może być stosowana do usuwania blizn i poprawiania ich wyglądu. Innym sposobem jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych bezpośrednio w skórze. Można również stosować maści lub żele z retinolem lub witaminami A i E, które maja działanie regenerujace i przeciwstarzeniowe. Ostatnim sposobem leczenia rozstępów jest peeling chemiczny, który może być stosowany do usuwania martwych warstw skory.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.