Usuwanie plam z ubrania – domowe sposoby

Usuwanie plam z ubrań – domowe sposoby

Plamy na ubraniach są nieuniknione. Niezależnie od tego, czy jest to kawa, sok pomarańczowy, lub tłuszcz, wszystkie one mogą być trudne do usunięcia. Na szczęście istnieje kilka skutecznych domowych sposobów na usuwanie plam z ubrań.

Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest skutecznym środkiem czyszczącym i może być stosowana do usuwania plam z ubrań. Wystarczy wymieszać 1/4 szklanki sody oczyszczonej z 3/4 szklanki wody i nanieść mieszaninę na plamę. Pozostaw mieszaninę na plamie przez 15-20 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą. Powtarzaj proces, aż plama zniknie.

Ocet

Ocet jest skuteczną metodą usuwania plam z ubrań. Wystarczy rozcieńczyć 1/4 szklanki octu białego w 3/4 szklanki wody i nanieść mieszaninę na plamę. Pozostaw mieszaninę na plamie przez 15-20 minut, a następnie spłucz ciepła wodą. Powtarzaj proces, aż plama zniknie.

Proszek do prania

Proszek do prania może być również stosowany do usuwania plam z ubrań. Wystarczy nanieść trochę proszku bezpośrednio na plamę i pozostawić go na kilka godzin lub cała noc. Następnie spłucz proszek ciepła wodą i powtarzać proces, aż plama zniknie.

Alkohol izopropylowy

Alkohol izopropylowy jest skuteczną metodą usuwania plam z ubrań. Wystarczy nanieść alkohol bezpośrednio na plamę i pozostawić go na kilka minut. Następnie spłucz alkohol ciepła wodą i powtarzać proces, aż plama zniknie.

Krem do golenia

Krem do golenia może być również stosowany do usuwania plam z ubrań. Wystarczy nanieść trochę kremu bezpośrednio na plamę i pozostawić go na kilka minut. Nastepnie spłucz krem ciepła wodą i powtarzać proces, aż plama zniknie.

Woda utleniona

Woda utleniona jest skuteczną metodą usuwania plam z ubrań. Wystarczy nanieść wodę utlenioną bezpośrednio na plamk ęi po

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.