Jak zamknąć konto w PEKAO SA?

Jeżeli masz konto w banku PEKAO SA, ale już go nie potrzebujesz, powinieneś podjąć decyzję o jego zamknięciu – dzięki temu unikniesz kumulowania się opłat za prowadzenie rachunku, które będą naliczane, nawet jeżeli na koncie nic się nie będzie działo – nie będzie ani przelewów przychodzących, ani wychodzących. Nie wiesz, od czego zacząć zamykanie konta w PEKAO SA?

HV CB CMYK VETT

Dobrze trafiłeś – dzisiaj mamy dla Ciebie kilka informacji odnośnie do tego, jak zamknąć konto właśnie w tym banku.

Likwidacja konta w banku PEKAO SA krok po kroku

Bank PEKAO SA to drugi z największych w Polsce banków, stanowiący część grupy kapitałowej UniCredit. Jeżeli zdecydujesz się na zlikwidowanie założonego w nim rachunku, musisz złożyć pisemne wypowiedzenie umowy. Okres wypowiedzenia to 1 miesiąc – dopiero po tym czasie zamykane jest konto.

Wszystkie formalności najlepiej załatwić, udając się do placówki banku. Likwidując konto, trzeba bowiem zwrócić wszystkie karty wydane do rachunku, a także uiścić zaległe zobowiązania wobec banku – także opłatę za prowadzenie rachunku za miesiąc wypowiedzenia.

Nie musisz pokrywać żadnej dodatkowej opłaty za zamknięcie rachunku, jeżeli będzie on starszy niż 3 miesiące. W sytuacji, gdy Twoje konto ma mniej niż 90 dni, będziesz musiał uiścić opłatę wynoszącą 35 zł.

Poproś także o pisemne potwierdzenie złożenia wypowiedzenia, na wypadek, gdyby rachunek nie został jednak prawidłowo zamknięty i np. były naliczane dalsze opłaty. Takie sytuacje zdarzają się sporadycznie, są jednak możliwe.

Dokumenty przydatne do zamknięcia konta w banku PEKAO SA

Jeżeli planujesz zamknąć rachunek w banku PEKAO SA, wyślij  Wypowiedzenie Umowy o prowadzenie bankowych rachunków w Banku PEKAO. 

Zapoznaj się też  z regulaminem rachunków bankowych banku PKO.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.