Jak oświetlić lustro łazienkowe?

Jak oświetlić lustro łazienkowe?

Jak oświetlić lustro łazienkowe?

Łazienka to miejsce, gdzie oprócz wanny czy kabiny prysznicowej, toalety, a także umywalki z reguły znajduje się także lustro – element wbrew pozorom bardzo ważny. Aby było w pełni wykorzystywane w czasie codziennej toalety, warto zadbać o jego prawidłowe oświetlenie , doświetlając je dodatkowo, niezależnie od światła ogólnego montowanego w łazience.

Lustro w łazience ma za zadanie ułatwić nam pielęgnację i upiększanie naszej twarzy – między innymi wykonywanie makijażu, golenie zarostu, regulację brwi, układanie włosów, skuteczny demakijaż itp. W związku z tym powinno być oświetlone w taki sposób, abyśmy doskonale widzieli w nim swoje odbicie, bez cieni powstających na twarzy. Nie zawsze wiemy, jakimi zasadami należy się kierować, dobierając oświetlenie do lustra, dlatego dzisiaj mamy dla was kilka wskazówek w tym zakresie.

W jaki sposób oświetlać lustro łazienkowe?

Prawidłowe oświetlenie lustra w łazience ma szczególne znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy nasza łazienka pozbawiona jest okien i jedynym źródłem światła jest w niej oświetlenie sztuczne, często niewystarczające, jeżeli chodzi o doświetlenie lustra.

Oprawy oświetleniowe po obu stronach lustra

Zastosowanie opraw oświetleniowych po obu stronach lustra to rozwiązanie, po które sięga się bardzo często.

Wybierając oświetlenie lustra w naszej łazience, zadbajmy przede wszystkim o to, aby światło padało na twarz osoby, która się w nim przegląda, najlepiej równomiernie, nie zmieniając naturalnego kolorytu skóry.

Do wyboru mamy na przykład oprawy oświetleniowe po obu stronach lustra, kilka mniejszych ponad nim albo oświetlenie halogenowe w suficie podwieszanym, tak ulokowane, aby światło padało wprost na twarz osoby stojącej przed lustrem. 

Bardzo ważna jest także barwa światła, jakie będą dawały żarówki. Pamiętajmy o tym, aby wybierać oświetlenie najbliższe światłu dziennemu. Zapewniają je m.in. żarówki tradycyjne, a także świetlówki kompaktowe o wyraźnie ciepłej barwie promieniowania.Dzięki nim zyskamy pewność, że np. wykonany makijaż będzie wyglądał naturalnie także w świetle dziennym, ze prawidłowo oceniliśmy koloryt naszej cery, nie zacięliśmy się w czasie golenia, ułatwią one także codzienne zabiegi pielęgnacyjne.

Jak oświetlić lustro łazienkowe?

Propozycja oświetlenia lustra w łazience.

 

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.