Jak nosić niemowlę?

Najpierw spójrz dziecku w oczy, powiedz coś do niego, obróć maluszka na bok, wsuń jedna rękę między jego nóżki, tak żeby oparł  brzuszek o twoje przedramię. Wsuń rękę tak daleko, aby twoje palce ułożyły się pod ramieniem malca. Dziecko cały czas leży na boku. Wsuń drugą dłoń pod jego główkę. Chwilkę poczekaj, żeby oswoił się z dotykiem twoich rąk, a potem spokojnie unieś ku sobie, bokiem do podłoża.

2-3 miesięczne dziecko noś na fasolkę. Układasz dziecko na przedramieniu jednej ręki. Drugą rękę wsuwasz pod lekko zgięte nóżki i podtrzymujesz pupę. Główka leży w zgięciu łokcia. Tułów podtrzymujesz z jednej strony przedramieniem, z drugiej jest wsparty na twoim brzuchu.

Trzymaj noworodka poziomo. Czasami możesz od takiej pozycji odstąpić – pod warunkiem że inaczej trzymany maluszek czuje się dobrze i nie protestuje. Kiedy dziecko jest już troszkę starsze, można zmieniać ułożenie na rękach na bardziej pionowe – np. maluch zwrócony jest do ciebie pleckami, zaś główkę i tułów opiera o twój brzuch. Jedną ręką podtrzymujesz mu w tej pozycji pupkę, natomiast drugą asekurujesz jego tułów.
Jak skończysz karmić dziecko to unieś je aby mu się odbiło, najlepiej opierając dziecko na swoim ramieniu. Jedną ręką podtrzymuj mu pupę, drugą pilnuj główki, by nie opadała. Rączki mogą być przewieszone przez twoje ramię. W pozycji pozbędzie się połkniętego powietrza.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.