Jak dobrze czyścić klawiaturę

Jak dobrze czyścić klawiaturę?

Klawiatury są jednym z najważniejszych elementów naszego komputera, dlatego ważne jest, aby były one regularnie czyszczone. Nie tylko pomoże to w utrzymaniu ich w dobrym stanie, ale także zapobiegnie przenoszeniu bakterii i innych drobnoustrojów. Czyszczenie klawiatury może być łatwe i szybkie, jeśli wiesz, jak się do tego zabrać.

Krok 1: Przygotowanie

Przed rozpoczęciem czyszczenia klawiatury należy upewnić się, że jest ona odłączona od komputera. Następnie należy usunąć wszelkie pozostałości z powierzchni klawiatury, takie jak okruchy lub resztki jedzenia. Można to zrobić przy użyciu miękkiej szczoteczki lub patyczka do uszu. Po usunięciu resztek należy delikatnie otrzeć powierzchnię klawiatury wilgotną szmatką.

Krok 2: Usuwanie brudu

Po usunięciu resztek można przejść do usuwania brudu z powierzchni klawiatury. Można to zrobić przy użyciu specjalnego preparatu do czyszczenia klawiatur lub mieszaniny alkoholu izopropylowego i wody destylowanej (1:1). Preparat lub mieszaninę należy nanosić na miękką szmatkę i delikatnie czyścić powierzchnię klawiatury. Należy unikać bezpośredniego spryskiwania preparatu na klawiaturę.

Krok 3: Suszenie

Po umyciu powierzchni klawiatury należy ją dokładnie osuszyć. Można to zrobić przy użyciu suchej szmatki lub ręcznika papierowego. Następnie należy odczekać kilka minut, aż całkowicie wyschnie.

Krok 4: Przechowywanie

Aby zapobiec ponownemu brudzeniu się klawiatury, ważne jest, aby była ona regularnie czyszczona i przechowywana w suchym miejscu. Jeśli masz tendencję do picia napojów podczas pracy przy komputerze, warto postawić obok siebie małe covery na napoje, aby uniknąć rozlania ich na klawiaturze.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.