Jak czytać z paznokci

Jak czytać z paznokci?

Jak czytać z paznokci?

Jak czytać z paznokci?

Nierówności i przebarwienia płytki paznokciowej mogą być sygnałem  od twojego organizmu , ze czegoś ci brak.

Jeżeli masz kruche i łamliwe paznokcie, rozdwajają się mimo, ze dbasz o nie i o właściwą dietę, mogą sygnalizować zaburzenia wewnętrzne. Może yo oznaczać, że masz problemy z artretyzmem, krążeniem lub może brakować ci żelaza , wapnia i magnezu. Zastanów się czy chronisz swoje paznokcie w odpowiedni sposób przed detergentami. Do zmywania paznokci nie używaj  preparatu, który zawiera aceton. Dobrą maską na paznokcie jest olej rycynowy połączony z cytryną.
Zdrowe paznokcie mają wygląd jasnoróżowy, a płytka jest przejrzysta. Zbyt blady wygląd paznokci może sygnalizować  silny niedobór  żelaza, jeśli stały się żółte , to zgłoś się do lekarza, ponieważ może to sygnalizować choroby układu oddechowego, płuc, nerek oraz wątroby. Żółte lub brązowe zabarwienie paznokcia może być przyczyna częstego malowania paznokci.
Często na paznokciach pojawiają się białe plamki. Zazwyczaj świadczą o niedoborze wapnia i cynku.

Brązowe lub czarne plamy rozciągające się na skórę palca  w okół paznokcia mogą  być czerniakiem – najgroźniejszym rakiem skóry
Zaśnienie  i plamki ciemnoniebieskie czasem sygnalizują  niewydolność krążenia, chorobę serca lub płuc. Jeśli źle się czujesz i każdy większy wysiłek fizyczny sprawia ci kłopot, to zwiastuje ostry atak astmy spowodowanej alergią.

Zmieniona powierzchnia
Zmieniona powierzchnia płytki może świadczyć  o stanie twojego zdrowia. Podłużne rowki czasem oznaczają zaburzenia przewodu pokarmowego lub osteoporozę.
Poprzeczne bruzdy w kształcie półksiężyca , najczęściej na wszystkich paznokciach sygnalizują niedożywienie lub dolegliwości neurologiczne.

Czasem paznokcie mają kolbowaty kształt, może to oznaczać, ze masz problemy ze sercem  lub płucami. Jeśli pojawią się z dnia na dzień może to sygnalizować chorobę nowotworową. Łyżeczkowate wgłębienia na środku  paznokcia to objaw anemii lub zaburzenia w wydzielaniu hormonów tarczycy.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.