Rustykalne klimaty w sypialni

sypialnia rustykalna

Cenisz proste, ale efektowne rozwiązania? Sypialnia w stylu rustykalnym to rozwiązanie idealne dla Ciebie!

Styl rustykalny kojarzy się ze spokojem, błogą sielanką, odpoczynkiem i wszystkim, co pozytywne, więc nie będzie przesady w stwierdzeniu, że jest to idealny styl dla sypialni.

Jego zaleta polega też na tym, że nie trzeba wysiłku, by właśnie w taki sposób zaaranżować pomieszczenie, a poza tym nie potrzeba na to z pewnością wielkich pieniędzy. Trzeba tylko wiedzieć, jak się do tego zabrać.

Jakie elementy powinny znaleźć się w rustykalnej sypialni?

By sypialnia miała właśnie taki charakter, koniecznie musimy wprowadzić do niej kilka elementów, które są nieodłącznie związane ze stylem rustykalnym. Jak nietrudno się domyślić, podstawowym jest drewno.

Najlepiej, by było go jak najwięcej, gdyż wprowadza to nastrój wiejskiej surowości, ale też spokoju, stabilności i na pewno zachęca do odpoczynku, a także jest ciepłe. Drewniane powinno być przede wszystkim łóżko, zaś jego zagłówek powinien być bogato rzeźbiony.

Drewniana powinna być też podłoga, ściany mogą być z boazerii, meble oczywiście także drewniane, ale – by wyglądały naturalniej – nie powinny mieć szybek, a właściwie jest to warunek konieczny do spełnienia jeśli zależy nam na odpowiednim efekcie. Ponadto warto pokusić się o zafundowanie sobie wystających belek stropowych. Nie tylko wygląda to bardzo efektownie, ale także wprowadza wspaniały nastrój, gdy leżąc w łóżku, patrzymy na drewniany strop – czujemy się wówczas, jakbyśmy naprawdę znajdowali się w wiejskim domku na sielankowej, starodawnej wsi. W przypadku drewna jednak najważniejsze jest to, by pochodziło ono z jednego gatunku drzewa.

Innym elementem, jakiego pod żadnym pozorem nie może zabraknąć w rustykalnej sypialni, są naturalne tkaniny. Mogą to być obicia mebli, narzuta na łóżko, zasłony i inne materiały, jakich będziemy potrzebować w sypialni albo jakimi przyjdzie nam do głowy ją udekorować. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się np. w góralskie koce, dywaniki patchworkowe czy z wełny, dziergane na drutach narzuty czy np. lniane zasłony.
Dekoracje powinny stanowić wyroby rękodzielnicze, czyli mogą to być wszelkie przedmioty, jakie przydają się nam w sypialni oraz różnego rodzaju figurki, ramki na zdjęcia, lustra itp.

Ostatnim ważnym elementem stylu rustykalnego są kwiaty. Najlepiej, by były naturalne, ale jeśli z jakichś powodów wolimy zdecydować się na sztuczne, to nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy umieścili je w wazonach. Trzeba jednak zdecydować się na kwiaty dobrej jakości, by wyglądały naturalnie i nie tworzyły groteskowego, cmentarnego efektu.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.