Naturalne sposoby na natychmiastowe złagodzenie bólów menstruacyjnych

Wiele kobiet w wieku rozrodczym nękają niepożądane i silne bóle miesiączkowe. Istnieją środki zaradcze, by je złagodzić albo takie, które maksymalnie działają na ból, sprawiając, że nie jest on dokuczliwy.

Pomocne mogą być niektóre pokarmy, które wykorzystuje się na co dzień. Dzięki nim można zapomnieć o pigułkach przeciwbólowych i substancjach chemicznych, które są skuteczne i szeroko stosowane, ale nie mają dobrego wpływu na organizm.

 

Naturalne herbatki łagodzące skurcze mięśni gładkich

1. Herbatka z rumianku – rumianek jest jednym z naturalnych środków usuwających bóle brzucha przez jego związki kwiatowe. Może też łagodzić bóle jajników.

2. Napar z cynamonu – cynamon rozpuszczony w wodzie daje wielką ulgę, ponieważ jest to znany środek przeciwbólowy o działaniu rozluźniającym.

 

Inne skuteczne środki

1. Ciepło – mawia się, że ciepło może zwiększyć obfitość krwawienia, ale jest dobrym sposobem na ból. Do brzucha można przyłożyć termofor albo kompres zamoczony w naparze ziołowym. Trzeba jednak pamiętać, by okład nie był bardzo gorący.

2. Masaż – palcami należy masować okolice jajników i niższe partie brzucha przez kilka minut. Być może ulga nie pojawi się natychmiast, ale na pewno po kilku minutach będzie można ją poczuć.

3. Olej sojowy – daje dobre efekty przeciwbólowe i przeciwzapalne.

4. Sport – pewnego rodzaju ćwiczenia pomogą zmniejszyć uczucie obrzęku i poprawiają przepływ krwi. Jeśli bóle są bardzo silne, należy stosować mniej forsowne ćwiczenia, jak spacer czy rozciąganie.

Po zastosowaniu tych sposobów samopoczucie w trakcie miesiączki na pewno się poprawi, a ból będzie się zmniejszać.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.