Jak zrobić porządek w damskiej szafie?

W każdej, nawet najbardziej uporządkowanej szafie w końcu zrobi się bałagan od mnożących się z miesiąca na miesiąc ilości ubrań, torebek i obuwia. Chyba nadszedł czas na poważne zmiany w zawartości Twojej garderoby.

Jak zapanować nad chaosem w szafie?

Rzeczy, które nie potrzebujesz lub wiesz, że w najbliższych latach ubierać nie będziesz po prostu wyrzuć albo oddaj potrzebującym. Choć rozstanie ze starą jak świat sukienką, w której poznałaś Twojego obecnego męża może być ciężkim przeżyciem, to jednak szkoda, aby taka rzecz tylko zajmowała jakże cenne miejsce na Twojej półce.

Jeśli już przeprowadziłaś skuteczną akcję selekcjonowania ubrań na potrzebne i niepożyteczne, z pewnością zauważyłaś, ile miejsca znalazło się w Twojej do niedawna zagraconej szafie. Jednak, aby taka sytuacja pozostała na dłużej, koniecznie zainwestuj w dodatkowe kosze, przegródki, drążki, wiszące półki, a więc wszystko to, co mogłoby ułatwić Ci segregację ubrań i bielizny.

Ułóż ubrania w taki sposób, aby łatwo było Ci znaleźć to, co potrzebujesz. Możesz zastosować do tego jakiś schemat, np. segregacja ubrań kolorami, fasonami czy też rodzajami.

Przeorganizuj swoją szafę według pór roku. Zastosuj zasadę, że im dalej, tym znajdują się mniej potrzebne ubrania. Gdy za oknem jest ciepło, głęboko schowajmy swetry, golfy, zimowe kurtki, czapki i rękawice, a jesienią i zimą odłóżmy na bok cienkie bluzeczki, zwiewne sukienki, topy i sandały. Wówczas szybko wyszukasz tego, co jest Ci w danej chwili potrzebne, bez niepotrzebnego przebierania i dokopywania się, co jak wiadomo skutkuje tworzeniem się bałaganu.

Segreguj ubrania również w zależności od okazji. Rozdziel odzież na tą, którą zakładasz w domu, a także na tą, która służy Ci do pracy. Wtedy o wiele szybciej znajdziesz ulubiony dres czy biznesową sukienkę na konferencję.

A obuwie zawsze układaj parami. Jeśli masz więcej par butów, wtedy koniecznie musisz zaopatrzyć się w stojak albo półki na obuwie. O wiele milsze i spokojniejsze może być życie, jeśli wszystko jest ładnie poukładane.

Umieść akcesoria w odpowiednich szufladach i koszach! W Twojej szafie zapewne także nie brakuje torebek, czapek, kapeluszy, wisiorków czy bransoletek. Wielokrotnie dziwisz się, dlaczego znikają z miejsc, w które je odłożyłaś, kiedy są Ci najbardziej potrzebne? Dlatego, aby zapobiec ciągłym poszukiwaniom, posegregujmy akcesoria według rodzajów.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.