Jak zapobiegać i eliminować torbiele piersi?

Torbiele często przekształcają się w raka piersi, ale nie zawsze musi tak być. Warto więc monitorować stan swoich piersi, by w razie kłopotów, móc szybko zareagować. 

Chociaż istnieje zwykle bezpośredni związek między torbielami a rakiem, niektóre badania wskazują, że bardziej narażone na rozwój torbieli, które mogą stać się nowotworami złośliwymi, są kobiety, które nigdy nie miały dzieci, mają nieregularne cykle miesiączkowe albo miały przypadki raka piersi w rodzinie.

Torbiel piersi jest guzkiem czy naciekiem, zwykle niewielkich rozmiarów, który znajduje się w piersi. Torbiele mogą pojawić się u dziewcząt rozwijających się w wieku 10-12 lat i zezłośliwieć, gdyż często pojawiają się u kobiet, które nie rodziły jeszcze dzieci.

Aby uniknąć i wyeliminować torbiele w piersi, należy:

– zmniejszyć obecność tłuszczów w posiłkach oraz rafinowanych węglowodanów, gdyż torbiele częściej pojawiają się u osób, które mają dodatkowe kilogramy,

– stosować diety bogate w pokarmy pełnoziarniste i ubogie w tłuszcze zwierzęce,

– zminimalizować spożycie nabiału,

– zminimalizować spożycie kawy i czekolady.

Istnieją też składniki pokarmowe, które pozwalają uniknąć i wyeliminować torbiele w piersi, pośród których znajdują się:

– brokuły,

– brukselki,

– zielona herbata; filiżanka zielonej herbaty dziennie pomoże pomóc znacznie zmniejszyć ryzyko raka piersi.

Jak widać, w zasięgu możliwości znajduje się zapobieganie torbielom piersi. Nie wymaga to nakładów finansowych, a jedynie nieco więcej uwagi i woli.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.