Jak zamknąć konto w Alior Banku?

Jeśli jesteś posiadaczem niepotrzebnego już konta w Alior Banku, już teraz pomyśl o jego zamknięciu, gdyż zapobiegnie to obciążaniu rachunku opłatami za prowadzenie konta, a także zmniejszy ilość formalności, z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć w przyszłości.

Jeżeli nie wiesz, jak zamknąć konto w Alior Banku, dobrze trafiłeś – dziś wyjaśnimy większość wątpliwości, jakie mogą pojawić się w tym temacie.

logo+claim

Likwidacja konta w Alior Banku

Alior Bank jest bankiem stosunkowo młodym, ale równocześnie stale rozwijającym się i zdobywającym coraz to nowych klientów. Aby zamknąć konto w tym banku, trzeba złożyć pisemny wniosek w dowolnej placówce banku. Okres wypowiedzenia wynosi 30 dni, a w czasie jego trwania należy spłacić wszystkie zadłużenia względem banku. Razem z wypowiedzeniem umowy o prowadzeniu rachunku wypowiadamy umowy o karty płatnicze i limit odnawialny.

Jeżeli wypowiadamy umowę, musimy sprecyzować, co ma się stać z naszymi pieniędzmi po zamknięciu rachunku, gdyż w innym wypadku bank prześle pieniądze na nieoprocentowany rachunek i będzie czekać na nasze polecenia.

Nie przewidziano opłat za zamknięcie rachunku w Alior Banku.

Dokumenty przydatne przy zamykaniu konta w Alior Banku

Poza wypowiedzeniem umowy warto zapoznać się z regulaminem otwierania i zamykania kont oszczędnościowych w Alior Banku.

2.7/5 - (3 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.